Öz Sağlık İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanlığına Murat Erduran Yeniden Seçildi
Gündem 71 Editörü • 20 Ekim 2023 09:53
Öz Sağlık İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanlığına Murat Erduran Yeniden Seçildi

Öz sağlık iş sendikası 1. Olağan genel kurultayı Kırıkkale öğretmenevi’de gerçekleşti.

Büyük bir katılımın yaşandığı kongrede mevcut Başkan Murat Erduran güven tazeleyerek yeniden Başkan seçildi.

Genel kurula büyük bir katılım sağlandı. AK Parti il Başkanı Engin Pehlivanlı, sendika genel merkez üyeleri, sağlık camiası ve başkanları katıldı. Genel kurulda söz alan Başkan Erduran “ Sendikamız Kırıkkale Şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu’na katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Şubemizin ilk Genel Kurulunu gerçekleştiriyor olmak bizleri ayrıca heyecanlandırıyor.Demokrasi şöleni saydığımız bu özel günümüzde bizlerle birlikte olmanız sağlık ve sosyal hizmet işçisine ve sendikamız Öz Sağlık-İş’e verdiğiniz önemin-değerin göstergesidir.Hoş geldiniz safalar getirdiniz.”dedi. 

“Değerli Misafirlerimiz, Kıymetli katılımcılar;

Mensubu olmanın çok özel, çok kıymetli olduğunu düşündüğümüz bu çatı yani Öz Sağlık-İş Çatısı sağlık ve sosyal hizmet işçileri açısından bir “YUVA” özelliğini hep taşımıştır, bundan sonra da Allah’ın izni ile hep taşıyacaktır.Bu yuvada herkese, hepimize yer var.Bu yuvada milleti için, devleti için vazifesini hakkıyla yapan bütün sağlık ve sosyal hizmet işçisine yer var.

Bu yuvada birlik-beraberlik isteyen, aile sıcaklığı isteyen, BİZ olalım, BİR olalım diyen herkese yer var.Bu yuvada Sendikamızı büyütelim, üyemizi mutlu kılalım, sendikal haklar için enerji sarf edelim diyen herkese de yer var.” 

“Bugün burada toplanma amacımız bir genel kurulu gerçekleştirmek olabilir.Ancak bizler bu genel kurulları Öz Sağlık-İş ailesinin bir bireyi olarak;İlk günkü heyecanımızı koruyarak,Emeğin hakkını alma mücadelesini sürdürerek, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasındaki yerimizi sağlamlaştırarak yolumuza devam etmek için SÖZ verdiğimiz, AKDİMİZİ yenilediğimiz süreçler için fırsat kabul ediyoruz. Gücümüze güç katma YOLCULUĞU kabul ediyoruz.

Varsa hatamız, ihmalimiz onları ONARMAK, kabul gören, takdir toplayan faaliyetlerimizi SÜRDÜRMEK için yeni bir fırsat kabul ediyoruz.ÖZ SAĞLIK-İŞ, HAK-İŞ  ilke ve değerlerine uygun, yerli ve milli bir sendikal duruşu göstermek ve sürdürmek için YENİLENME ZAMANI olarak görüyoruz.”

“Öz Sağlık-İş Sendikası Kırıkkale Şubesi olarak yolumuz uzun, hedeflerimiz büyük.

İlimizdeki sendikasız en son sağlık ve sosyal hizmet işçisinin de ÖZ SAĞLIK-İŞ ÇATISI ALTINDA örgütlendiğini göreceğimiz güne kadar durmadan dinlenmeden mücadelemize devam edeceğiz.Genel Kurulumuza katılarak yüreğimizdeki heyecana varlığınızla ortak olduğunuz için,  ilk kez yaptığımız Kongremizin demokratik güzelliğini bizimle paylaştığınız için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.Hep birlikte güçlüyüz ve bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.”dedi.

murat-erduran-guven-tazeledi-oz-saglik-is-kirikkale-4 Öz Sağlık İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanlığına Murat Erduran Yeniden Seçildi
murat-erduran-guven-tazeledi-oz-saglik-is-kirikkale-5 Öz Sağlık İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanlığına Murat Erduran Yeniden Seçildi
murat-erduran-guven-tazeledi-oz-saglik-is-kirikkale-3 Öz Sağlık İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanlığına Murat Erduran Yeniden Seçildi
murat-erduran-guven-tazeledi-oz-saglik-is-kirikkale-2 Öz Sağlık İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanlığına Murat Erduran Yeniden Seçildi

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!