Özgür Şahbaz, MHP’den Kırıkkale Belediye Başkanı Aday Adayı Olacak
Gündem 71 Editörü • 21 Kasım 2023 22:27
Özgür Şahbaz, MHP’den Kırıkkale Belediye Başkanı Aday Adayı Olacak

Kırıkkale’nin tanınmış eğitimcilerinden Özgür Şahbaz MHP Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adaylığı için devlet memurluğundan istifa etti.

Halen Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kırıkkale Şube Başkanlığı görevini de yürüten Özgür Şahbaz ülkücü camia tarafından yakından tanınıyor.

Daha önce Zeytinburnu Ülkü Ocakları Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi Teşkilat Başkanlığı, Siirt Ülkü Ocakları kurucu başkanlığı yaptı. Şahbaz ortaokul yıllarından bugüne kadar Kırıkkale Ülkü Ocaklarında çeşitli kademelerinde yer aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Şahbaz, “Kendimi bildim bileli Ülkücü hareketin içerisindeyim. Yaklaşık yedi aydır Türk Milliyetçiliği fikriyatına ömrünü vermiş değerli büyüklerim ve dava arkadaşlarımla istişareler yapıyoruz. Yapılan görüşmeler neticesinde Kırıkkale’nin ülkücü hareketin hizmet anlayışına ihtiyacı olduğu kararına vardık. Bugün itibari ile Türk Milliyetçilerinin adayı olarak Türk Milliyetçilerinin tek siyasi kurumu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kırıkkale Belediye Başkan aday adayı olmak için 23 yıldır yürüttüğüm onurlu memuriyetten istifa etmiş bulunmaktayım. Allah hakkımızda hayırlı olanı versin” dedi. Şahbaz ayrıca ileri ki günlerde geniş kapsamlı bir toplantı ile Adaylık başvurusunu yapacağını sözlerine ekledi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!