Paneria Saatleri
Gündem 71 Editörü • 28 Aralık 2022 23:08
Paneria Saatleri
Kırıkkale Haber

Saatçilikte yüksek kaliteli bir yere sahip Paneria, İtalyan tasarım estetiği ve İsviçre saat ustalığı ile birleşir. İlk olarak marka saatlerini İtalyan deniz komandoları için tasarlayan askeri saatlerdendir. Sanatsal ve lüks saatlere uzanan yastık şeklinde eşsiz kasa özelliği ile dikkat çeker. Markanın geçmişi İtalyan lüks saat üreticisi 1860’lara kadar uzanır. Markaya özgü tepe koruma köprüsü ve büyük ebatlı kasalar Paneria saat modellerini ayırt edici özellikleri arasındadır. Luminor koleksiyonları markanın 1930 ile 1940 ve 1950’lerde üretilmiş olan ikon saat modellerinden ilham almıştır.

Paneria markasının saatlerinde öne çıkan diğer bir önemli özellik ise saatlerin güç rezervinin 10 gün ne kadar uzamasıdır. Paneria markası Entropia lüks saat üreticisi yenilikçisi teknolojilerle donatılmış saat sanatsal koleksiyonu tasarımlarını detaylı şekilde ve güvenle satışını sağlamaktadır. Luminor ve Radyomir modellerinin tasarımları ise 1930’lu 1940’lı ve 1950’li yıllarda üretilen tasarımlardan ve tarihi örneklerinden ilham almıştır. Koleksiyonun dalış saatleri Submer Sible Wintage modellerinin Retro çekiciliği modern tasarımı ve elementleri ile kombine etmektedir. Çok daha genç bir kitleyi hedeflemektedir.

Saat Ustalığıyla Paneria Saat Koleksiyonu

1860’lara kadar uzanan kökleri ile bu geleneğin temsilcisi olan Paneria saat tasarımı ustalık farkını ortaya koymuştur. Retro koleksiyonu ilk üretildiği modellerinden olan Retro markasından ilham alır. Modelin ismi ve markanın 1916 yılında patentini almıştır. Altından kasalar veya paslanmaz çelikle 49 mm kadar kasa boyutları ve bu modellerde özellikleri öne çıkanlar arasındadır. Karakteri Stikluminor koleksiyonu tepe köprüsü ile farklılaşmaktadır. Seramik titanyum paslanmaz çelik altın kasa seçenekleri bulunmaktadır. Superisible koleksiyonu ile profesyonel dalış saati olarak da tasarlanmış. Su geçirmez özelliği 300 metreye kadar ulaşmaktadır.  

Eşsiz yastık şeklindeki saat kasaları, Luminor modelinde kullanılan karakteristik tepe koruma köprüsü, özel üretim 10 gün kullanılabilen güç rezervi “240”,manüfaktür mekanizmalar la birlikte yenilikçi teknoloji özellikleri bulunmaktadır. Paneria saat lüksü ve kendini sevenler için en iyi tercihtir. Estetiğin ve İsviçre saat işçiliğinin İtalyan tasarımıyla mükemmel uyumunu sunan Entropia Paneria saat koleksiyonları dünyasında keşfedebilirsiniz. Tüm model ve detayları https://www.entropia.club/tr/panerai/ sitesinden incelenebilir.