Pevrul Kavlak’tan Türk Metal Sendikası İşçilerine; ‘Zafer Bizim Olacak’
Gündem 71 Editörü • 28 Kasım 2023 22:47
Pevrul Kavlak’tan Türk Metal Sendikası İşçilerine; ‘Zafer Bizim Olacak’

Metal işkolunda Türk sanayisinin en büyük şirketlerinde çalışan 259 bin işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde bir aylık süre başladı.

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak sendika üyesi emekçilere ‘Zafer Bizim Olacak’ dedi.

Metal işkolunda Türk sanayisinin en büyük şirketlerinde çalışan 259 bin işçiyi kapsayan toplusözleşme görüşmelerinde, arabuluculuk sürecine girildi.

Bir aylık süreçte Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) yeni bir teklifle masaya gelmesi beklenirken Türk Metal Sendikası ise taleplerinde kararlı olacağını açıkladı.

MESS’in görüşmede gündeme getirdiği talepler ise ağır çalışma koşulları dayatıyor.

Ereğli Demir Çelik (Erdemir), Mercedes-Benz, Bosch, Ford, Arçelik, Eczacıbaşı, Man, Tofaş gibi dev markalarda çalışanların örgütlü olduğu metal sektöründeki yaklaşık 259 bin işçi için eylülde başlayan toplu iş sözleşme görüşmeleri geçen hafta uyuşmazlıkla sonuçlanmıştı.

Birleşik Metal-İş ve Çelik-İş üyelerinin de etkileneceği uyuşmazlık hakkında Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak, “Eylemse eylem, grevse grev” açıklamalarından sonra üzerine bugün yaptığı yeni paylaşımda ise Türk Metal Sendikası emekçilerine “Zafer Bizim Olacak” diyerek bir video paylaştı.

Anlaşmazlıkta arabulucuk sürecinin ocak ayı ortalarına kadar sürmesi bekleniyor.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!