Pijama Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 
Gündem 71 Editörü • 31 Ağustos 2022 14:49
Pijama Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Ev giyim ürünleri içinde pijama takımlarında doğru seçim çok önemli. Bunun nedeni, günlük giyimde en çok kullanılan parçalar içinde yer alması. Hem tasarım özellikleri hem de kumaş yapısı ile pijama takımı modellerinde doğru standartlar oldukça önemli. Peki pijama takımı seçiminde nelere dikkat edilmeli? buluttabul.com’dan Ömer Özmen, pijama takımı seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri aktardı.

Kumaş yapısının sağlıklı olmasına dikkat

Özmen, konuyla ilgili şunları söyledi:

Pijama takımları, aslında en önemli giyim ürünleri içinde yer alıyor. Uykuda bize eşlik eden pijamaları, ortalama 8 saat ya da daha fazla üzerimizde taşırız. Bu da pijama takımı seçiminin ne denli önemli olduğunu gösteren bir konu. Erkek pijama takımı ya da kadın pijama takımları seçiminde bu nedenle dikkat edilecek ilk şey, sağlıklı bir kumaş yapısı. Pijama takımlarında, kumaş formu olarak genellikle pamuk tercih edilebilir. Pamuk, sağlıklı bir kumaş olmasının yanında içerdiği özelliklerle de iyi bir deneyim sunuyor. Pamuk kumaşların yanında ipek kumaş ve saten kumaş da konforlu bir kullanımın yanında göz alıcı bir tarz içermesiyle de öne çıkıyor. 

Esnek bir yapıda olması; gece uyku esnasında hareket kabiliyetini kısıtlamıyor, bu da daha iyi bir uyku sunuyor. Bir sonraki güne uykusunu almış bir şekilde başlayan herkes, bir adım önde denebilir. Pijama takımı seçiminde kaliteden ödün vermemek bu nedenle önemli.

Kış ve yaz döneminde pijama nasıl seçilmeli?

Kadın pijama takımı ve erkek pijama takımı modellerinde dikkate alınması gereken diğer bir konu da mevsimsel dönemlerde iyi bir deneyim sunması. Kış aylarında pijamanın soğuktan koruyucu olması gerekirken, yaz aylarında ise terletmemesi önemli. Buna ek olarak pijama, teri emen kumaş yapısı içermesiyle de avantaj yaratabilir. 

Tüm giyim ürünlerinde olduğu gibi pijama modellerinde de, nefes alan kumaş yapısı daha sağlıklı bir deneyim anlamına geliyor. Terletmeyen pijama olarak da bilinen bu modeller, uyku sürecinde cildin ihtiyacı olan havayı almasını sağlıyor ve bu da tabii ki iyi bir uyku demek. 

Pijama takımı modellerinde seçim yapmak

Pijama takımları içerdiği özelliklerle iyi bir uyku almayı sağlarken, aynı zamanda ev içinde şık bir tarza sahip olmak isteyenler için farklı modeller barındırıyor. Sadelikten yana olanlar için, düz renkli sade pijama takımları öne çıkarken, desen açısından göz alıcı tasarımlar barındıran kadın ve erkek pijama takımları da mevcut.

İdeal esneklik yapısı ile, uyku sürecinde rahat bir deneyim sunan kaliteli pijama takımı modelleri, pamuk, ipek ve saten gibi kaliteli kumaş formları ile cilt için de en iyisini sunuyor. Pijama takımı seçimi yaparken ise renge, tasarıma, baskıya göre seçim yapılabilir.