Pole Banner Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Gündem 71 Editörü • 26 Nisan 2023 23:56
Pole Banner Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Pole bannerelektrik direklerine asılan poster reklamlardır. Açık hava reklamcılığının en sık kullanılan ve en etkili olan yöntemlerinden biridir. Bu yöntem sayesinde reklamlarınızın çok kısa bir süre içerisinde çok fazla insana ulaşması sağlanmaktadır. Mağazaların açılışını duyurmak, sinema ve tiyatro gibi kültür sanat faaliyetlerinin duyurularını yapmak, satılık veya kiralık ev ilanlarını duyurmak, iş alanlarını duyurmak gibi birçok alanda kullanılmakta ve çok büyük fayda sağlamaktadır. Bu yöntem sayesinde normal reklamlara göre çok daha fazla insana ulaşılabilmekte ve ilgilerini çekerek yaptığınız ilanlara dönüş yapmaları sağlanmaktadır. Bu yöntem için geniş bir çalışma ekibi bulunması gerekmekte ve her sokağa, her caddeye reklamlarınızın asılması sağlanmakta ve çok daha fazla insana ulaşılması gerekmektedir. Ayrıca reklamların, ilanların elektrik direklerine asılması aşamasında dikkatli ve özenli davranılmalı aynı zamanda reklamlar, hizmetler direklere sağlam bir şekilde asılarak rüzgârdan etkilenerek düşmeleri engellenmektedir. Ayrıca direklerin çok fazla üst kısımlarına asılmamalı ve insanların görebilmelerine olanak sağlanmalıdır. Ayrıca bu reklamlarda bulunan bilgilerin çok açık ve net bir şekilde yazılmaları gerekmekte ve ulaşmak isteyen insanların kolayca ulaşabilmeleri sağlanmaktadır. Her sektörde kullanıma uygun olan bu reklam yöntemi kullanım açısından uzun ömürlü ürünler olmasından dolayı çok fazla talep görmektedir.

Pole Banner ile Çok Fazla İnsana Ulaşma

Pole banner, açık hava reklamcılığında en çok tercih edilen ve en faydalı yöntemler arasında yerini korumaktadır. Neredeyse her on metrede bir elektrik direği olduğunu düşünürsek yolda yürüyen insanların reklamlarınızı, hizmetlerinizi görmeme şansları olmamaktadır. Düzenli bir şekilde hazırlanmış, doğru noktaya asılmış reklamlar mutlaka fayda sağlayacak ve insanların sizlere ulaşmasına yardımcı olacaktır. Özellikle çok sık kullanılan işlek cadde ve sokaklara asılması ayrıca fayda sağlayacak ve çok daha fazla insanın reklamlarınızı ve hizmetlerinizi görme konusunda oldukça verimli olacaktır. Bu reklamlarda yazılardan ziyade insanların aklında kalacak şekilde tasarlanmış resimli reklamların olması en önemli aşamalardan bir tanesidir. Bilgisayar ortamında özen ile hazırlanmış resimli reklamlar her zaman insanların ilgisini çekecek ve sizlere ulaşmasını sağlayacaktır.

Pole Banner Avantajları

Pole banner, yeni çıkarılan ürünlerin tanıtımı veya firma, iş yerleri, hizmet tanımını insanlara en doğru ve en etkili şekilde ileten reklam ürünüdür. Dizi ve film tanıtımlarında çok yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Yeni versiyonu çıkan filmlerin veya yeni sezonları başlayan dizilerin insanlara tanıtımı aşamasında direklerde afiş olarak yayınlanmakta ve milyonlarca insanın bu tanıtımları görmelerini ve ilgilenmelerini büyük oranda ve başarılı bir şekilde sağlamaktadır. Hastane, sağlık merkezi, restoranlar, kafeler, okullar, konserler, yeni albüm tanıtımları, AVM’de yapılacak etkinlikler, geziler, turlar, tiyatrolar, iş ilanları gibi sayamayacağım kadar çok alanda kullanılmakta ve çok etkili bir şekilde insanlara tanıtımları yapılmaktadır.