Propolis
Gündem 71 Editörü • 25 Ağustos 2022 21:14
Propolis

Propolis, arıların yuvalarında ve kovanlarında bulunan reçineli bir maddedir. Yüzyıllardır doğal bir ilaç, çare ve kozmetik olarak kullanılmıştır. Propolis, satan veya kullanan arıcılar tarafından kovanlardan toplanır. Propolis, işçiler tarafından kovandan toplanan doğal ve organik bir reçinedir. Bal arılarının peteklerinden yapışkan, hafif kahverengimsi bir salgıdır. 

Küçük mum parçaları, mum damlacıkları ve arıyla ilgili diğer bileşenler de mevcuttur. Propolis daha çok sonbahar ve kış aylarında çıkarılır. Esas olarak bir dolgu macunu, bir antimikrobiyal ve hava, su, ultraviyole ışınları ve böcekler gibi olumsuz çevresel faktörlere karşı koruma olarak kullanılır. Tam da bu noktada Organik Propolis son zamanlarda yoğun bir düzeyde talep gören bir ürün olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Propolis Nedir?

Propolis, insan sağlığına sayısız faydası olan önemli bir doğal kaynaktır. Gelecekte çevre için önemli bir koruma kaynağı olması muhtemeldir. Güneş panelleri ve diğer yeşil teknolojilerin artan kullanımı nedeniyle yakın gelecekte kullanımının artması muhtemeldir.

Propolis, ilaç ve kozmetik ürünlerin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Propolis aynı zamanda doğal bir çevresel dolgu macunu olarak ve mantarların aşırı büyümesini ve dermatit ve egzama gibi cilt problemlerini tedavi etmek için topikal bir krem ​​olarak kullanılır. Bu ürünleri https://www.arifoglu.com/propolis sayfasından alabilirsiniz.