Ramazan Can Duyurdu; Kırıkkale TOKİ Konutları İçin Kura Çekilişi Ne Zaman Yapılacak?
Gündem 71 Editörü • 8 Aralık 2022 21:59
Ramazan Can Duyurdu; Kırıkkale TOKİ Konutları İçin Kura Çekilişi Ne Zaman Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde Kırıkkale’de kura çekim tarihi belli oldu.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde kura çekim tarihini Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can açıkladı.

Türkiye Genelinde uygulamaya geçen ve TOKİ Başkanlığı tarafından yapılacak olan İlk Evim Projesi kapsamında Kırıkkale genelinde 5193 başvuru yapılmış olup, 581 Adet Konut için kura çekimi yapılacak.

Kırıkkale Merkez 200 Adet, Keskin 79 Adet, Bahşılı 53 Adet, Delice 126 Adet, Karakeçili 123 Adet olmak üzere toplam 581 Adet konut için kura çekimi yapılacak.

Sulakyurt 74 Adet, Çelebi 63 Adet, Çerikli 201 Adet olmak üzere toplam 338 adet konut için ise başvuru az olduğundan kuraya tabi tutulmayacak.

Konu ile ilgili Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “İlk Evim Projesi Kapsamında 22 Aralık Saat 10.00 da İl Müftülüğü Konferans salonunda kura çekimi yapılacaktır. Çelebi, Çerikli ve Sulakyurt ilçelerimizde başvuru az olduğu için kişiler doğrudan hak sahibi olacaklardır. Kırıkkalemize Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!