Ramazan Can; ‘Kırıkkale’de Anket Yapılsa En Sevilmeyen Siyasetçi Ben Olurum’
Gündem 71 Editörü • 27 Mart 2023 18:03
Ramazan Can; ‘Kırıkkale’de Anket Yapılsa En Sevilmeyen Siyasetçi Ben Olurum’

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can “Kırıkkale’de şuan siyaset anlamında en sevilmeyen anketi yapılsa ilk birde olurum bunu söyleyebilirim” dedi.

Ankara’da yayın yapan Redaktör Haber Gündem Özel Programı’na konuk olan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, 5 dönemdir Milletvekilliği görevinde bulunduğuna dikkat çekerek “Kırıkkale’de şuan siyaset anlamında en sevilmeyen anketi yapılsa ilk birde olurum bunu söyleyebilirim” dedi.

Redaktör TV stüdyolarında canlı yayınlanan Ramazan Özel Programında gazeteci İbrahim Gökdemir’in sorularını cevaplayan Can şu ifadelere yer verdi;

Kırıkkale’de şuan siyaset anlamında en sevilmeyen anketi yapılsa ilk birde olurum bunu söyleyebilirim. Bu siyasette var, siyasetin doğasında var bu yıpranıyorsun. Çok güzel yatırımlar yaptık ve yatırımları da taçlandırdı. 3 buçuk sene sonra Kırıkkale’nin kuruluşuna vesile olan MKE üzerine yatırımlar yaptık. Jandarma, Roket-San bunlara yatırımlar yaptık. Kırıkkale, 1989 yılında il olmuş ama sadece tabelasını aşmışız. Kuranlardan Allah razı olsun. Ama vilayet olması sürecinde şehir kimliğinin oluşması kolay işler değil. Bir süreç içerisinde oluyor. 20-25 yıl süreci bunlara harcadık, buna çalıştık ve bunu da başardık. Yıpranmanız doğaldır.

Kırıkkale küçük bir vilayet. Küçük bir vilayette yaklaşık 1997’den bu tarafa aktif ve profesyonel şekilde siyasetin içerisindeyim ben. 2001’den itibaren il başkanı, 2002’den itibaren de milletvekili olarak sıralayabiliriz. Küçük vilayette yüz yıpranması, isim yıpranması gayet doğal. Beş dönem aday oluyorsun milletin önüne çıkıyorsun. Temayüllere girmiş listeye konmuş konmamış bir mücadele etmişsin seçilmişsin. Vatandaşın işi için koşturmuşsun yaptıkların var, yapamadıkların var. Bu bir süreç, bu süreç insanı yıpratıyor. Yıpratmaması mümkün değil. Ve bir de hep iktidar milletvekili olarak. Dolayısıyla sizlerden her alanda talepler var. TBMM’de işler var. Bütün bu yoğun işlerin arasında yıpranmıyorum diyen yalan söyler. Biz de dedik ki, beş dönem Kırıkkale’den milletvekili olduk. Allah razı olsun bizi en iyi yerlere getirdiler. Biz de onları en iyi yere getirme noktasında bir yerlere getirdik. Fakat bu mimaride Kırıkkale bizden yoruldu. Bu durumu içten ve samimi şekilde söyleyebilirim.

İşte O Program;

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!