Ramazan Can’dan Kırıkkale’ye Köydes Müjdesi
Gündem 71 Editörü • 12 Mart 2023 01:11
Ramazan Can’dan Kırıkkale’ye Köydes Müjdesi

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında 2023 yılında Kırıkkale’ye 37 milyon 568 bin 653 TL ödenek ayrıldı.

AK PARTİ KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ RAMAZAN CAN DUYURDU

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında açıklama yapan Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can; “Köy-des için Kırıkkale’mize 37.568.653₺ Hayırlı Olsun… Köylerimizi seviyor, Hizmete devam ediyoruz…” ifadelerine yer verdi.

İl Genel Meclisi Murat Çaykara’da konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi;

2023 KÖYDES ödeneklerimiz belli oldu. 37milyon 568 bin 653 lira olarak ilimizin payı netleşti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2005 yılında başlattığı köylerin alt yapısını güçlendirme projesi olarak adlandırılan KÖYDES projesine bugüne kadar her yıl çok önemli kaynaklar aktarıldı.Bu kaynaklar vasıtasıyla köylerimizin altyapısını, içme sularını ve yollarını güçlendirdik, yeniledik, tamamlamaya devam ediyoruz. Bu senede 38 milyona yakın bir ödenek ilimize tahsis edildi. İlçelerimizdeki köy sayısı, nüfusları ve yol ağı uzunlukları dikkate alınarak her ilçenin kendi ödeneği ilçelerimizin hesabına aktarıldı. Bildiğiniz gibi sadece altyapı hizmetlerinde kullanılabilecek bu ödenekler ilçelerdeki arkadaşlarımız bu sene hedefledikleri projelerde kullanacaklar. Cumhurbaşkanımız Sayın RECEP TAYYIP ERDOĞAN ‘a ilimiz ve köylerimiz adına minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum. İlimize ve köylerimize hayırlı olsun.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!