Ramazan Can’dan MKE İşçilerine Müjde
Gündem 71 Editörü • 20 Aralık 2021 17:30
Ramazan Can’dan MKE İşçilerine Müjde

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, “MKE çalışanlarımızı da ekonomik olarak rahatlatıyoruz.” diyerek MKE çalışanlarına müjdelerde bulundu.

Konu ile ilgili Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

Dün yapmış olduğumuz açıklama eksik kalmıştır. Biz ne dediysek o. MKE’yi ayağa kaldıracağız dedik ve MKE üretiyor, teknoloji transfer ediyor. Milli savunmamızın önemli ihtiyaçlarını karşılıyor. MKE dünya markası olmaya devam ediyor. Bu anlamda MKE çalışanlarımızı da ekonomik olarak rahatlatıyoruz.

MKE’da çalışan taşeronlarla ilgili;
1) Güvenlik Çalışanları
2) Temizlik Çalışanları
3) Yemekhane Çalışanları
4) Şoför olarak çalışanlar ve diğer alanlarda hizmet satın alma suretiyle ne kadar çalışan varsa hepsinin ücretlerine asgari ücret üzerinden en az %20 olmak üzere %60’a varıncaya kadar iyileştirmeler yaptık. Bu anlamda bize destek veren Savunma Bakanımız Hulusi Akar Paşa’ya, Bakan Yardımcımız ve Yönetim Kurulu Başkanımız Muhsin Dere’ye, gece gündüz demeden çalışan Genel Müdürümüz Yasin Akdere’ye teşekkür ediyoruz. Biz takip ettik, onlarda takibimizi karşıladılar, Allah razı olsun.

Mevcut çalışan işçilerimizle ilgili yeni yılda da MKE ücretlerinde ekstra artışlar yapılacaktır.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!