Road Race 2.2 Kırıkkale Bisiklet Yarışında ‘Genç Erkekler’ Etabı Tamamlandı
Gündem 71 Editörü • 10 Haziran 2023 21:18
Road Race 2.2 Kırıkkale Bisiklet Yarışında ‘Genç Erkekler’ Etabı Tamamlandı

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen “Road Race Kırıkkale 2.2” bisiklet yarışları genç erkekler etabı tamamlandı.

Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Kentte düzenlenen genç erkekler kategorisine katılan 5 takım ile 31 sporcu yarışı tamamladı.

road race 2 2 kirikkale 1

Güzergahtaki 100.6 kilometrelik parkuru kıyasıya mücadele ederek tamamlayan sporculardan Konya Büyükşehir Belediyespor’dan Serdar Gedik birinci, Bulgaristanlı Radostin Zlatev ikinci ve Taşkent Spor Kulübü’nden Hamdi İbrahim Şekerci ise üçüncü oldu.

road race 2 2 kirikkale 3

Etabın birincisi Serdar Gedik, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Etap öncelikle zorluydu. Bol kramplı bir yarış geçti. Ama bitişi çok güzel bitti. İnşallah yarın da aynı mayoları korumaya çalışacağım. Yarınki yarışta da hedefim birinciliği almak. Parkur zorluydu, sıkıntılıydı.” dedi.

road race 2 2 kirikkale 2

Düzenlenen törenle dereceye giren 3 sporcunun da ödül ve madalyaları, Vali Yardımcısı Mehmet Soylu, kaymakamlar ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön tarafından verildi.

road race kirikkale bisiklet yarisi

“Olimpik pedallar Anadolu’nun kalbinde” mottosuyla düzenlenen organizasyonda, Pazar gün ise elit erkekler 164 kilometre ve genç erkekler 116 kilometre yol yarışlarına katılacaklar.

Öte yandan aynı gün saat: 10.00’da ise halk turu yarışı yapılacak.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!