Road Race Kırıkkale 2.2 Bisiklet Yarışları ‘Elit Erkekler’ Etabında Milli Bisikletçi Birinci Oldu
Gündem 71 Editörü • 11 Haziran 2023 18:06
Road Race Kırıkkale 2.2 Bisiklet Yarışları ‘Elit Erkekler’ Etabında Milli Bisikletçi Birinci Oldu

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen “Road Race Kırıkkale 2.2” bisiklet yarışları ikinci gününde de devam etti.

“Elit Erkekler” kategorisindeki sporcular 164.4 kilometre etabını tamamladı. Yarışta turu önde tamamlayan millî bisikletçi Ahmet Örken birinci oldu.

Yarışın bugün ikinci günü. Havanın yağışlı olması sporcuları biraz daha fazla zorladı. Sporcular kilometrelerce pedal bastı.

Kırıkkale’de güzel bir bisiklet organizasyonuna daha imza atıldı. Kente yarışlar için yurt içinden ve dışından gelen ve birbirinden güçlü takımlar ve sporcular kıyasıya mücadele etti.

Doğal güzellikleri, manevi durakları ve tarihi eserleriyle göz dolduran Kırıkkale´deki organizasyona, 6’sı yabancı 14 takımdan yaklaşık 100 sporcu katıldı.

“Olimpik Pedallar Anadolu´nun kalbinde” mottosuyla düzenlenen yarışın startı verildikten sonra sporcular bugün 164.4 kilometrelik etabı başarıyla tamamladı.

Yarış sonunda Spor Toto takımından sporcu Ahmet Örken birinci, Yunanistan’dan Nikiforos Arvanitou ikinci ve Konya Büyükşehir Belediyespor takımından Burak Abay ise üçüncü oldu.

Yarış sonrası düzenlenen törenin ardından sporcuların madalya ve ödülleri verildi.

Birinci olan sporcu Ahmet Örken yaptığı açıklamada, yağışla birlikte etabın biraz daha zorlaştığını, ancak bu zorluğu aşarak birinci olduğunu söyledi.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!