Road Race UCI 2.2 Bisiklet Yol Yarışlarında Kırıkkale’de Yarışıyor
Gündem 71 Editörü • 9 Haziran 2023 19:43
Road Race UCI 2.2 Bisiklet Yol Yarışlarında Kırıkkale’de Yarışıyor

Kırıkkale’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Road Race UCI 2.2 Bisiklet yol yarışında Kırıkkale’de yarışıyor.

Kırıkkale Forması giyecek olan profesyonel bisiklet sporcuları Antremanlarını Kırıkkale sokaklarında yaptı.

Uluslararası 15 takımın yarışacağı Bisiklet yol yarışı Cumartesi sabah 09.00 da Millet Bahçesi önünde start alacak. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve As Başkan Bahattin Akyön start bayrağını kaldırması ile başlayacak.

Elitler- Büyük erkekler kategorisinde 165 km. Pedal çevirecekler. Birinci etap Millet Bahçesi önü, Hacılar, Karaahmetli, Çeşnigir, Karakeçili, Çelebi, Haydarı Sultan, Konur, Müsellem, Keskin, Hasandede, Rafineri, Kızılırmak kenarı ve Millet bahçesi önünde saat 12.30 gibi bitecek.

Etap öğleden sonra Gençler kategorisinde aynı güzergahta yarışacak. Kırıkkale’nin doğal ve çevre güzellikleri öne çıkan yarışta Kırıkkale dünyaya tanıtılacak.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, tüm sporculara başarılar dileyerek, Kırıkkale halkını bu güzel yarışa davet etti. As Başkan Bahattin Akyön ise yaptığı açıklamada; “Kırıkkale Valimiz sayın Bülent Tekbıyıkoğlu’na sonsuz teşekkür ediyorum, Kırıkkale inşallah tarihi bir güne, hem takım, hem organizasyon ve hem de ülkeleri misafir ederek imza atıyor. Kırıkkale dünyaya açılıyor” ifadelerine yer verdi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!