Runner Seti Modelleri
Gündem 71 Editörü • 6 Aralık 2021 11:22
Runner Seti Modelleri

Runner seti masalara serilen normal boyutlardaki masa örtülerinin üzerine serilen daha dar ve uzun yapıya sahip örtülerdir. Genellikle şık bir sofra sunumu yapmak isteyenlerin kullandıkları runner seti masa örtülerinin üzerine sunumluklar ve süslemeler konulur. 

Davet sofralarının olmazsa olmazı olan runner setleri ile daha şık ve ferah bir görünüm elde edilerek dikkati masaya çekmiş olursunuz. Böylece hem göze hem de damağa hitap eden bir davet sofranız olur.   Sofranın dekorasyonunu sağlayan unsurların başında gelen runner seti ile sunumlarınız daha albenili olmaya aday olacaktır. 

Runner Seti Ölçüleri Nasıl Olmalıdır

Runner setlerini mobilya ve masaya nasıl örteceğinize göre seçmelisiniz.  Orta alanına boydan boya sermeyi düşünürseniz mobilya genişliğinin üçte biri boyutunda olmasına özen göstermelisiniz. Eğer masada dikine serecekseniz iki runner arasına bir tabak yerleştirebilecek kadar mesafe bırakılmalıdır.  Yani dikine sereceğiniz zaman daha dar bir runner tercih etmelisiniz. 

Runner seti kullanımı oldukça yaygınlaştığı için pek çok farklı boyutta runner bulmak mümkün hale geldi. Konsolun ya da masa örtüsünün üzerini tamamen kaplayacak şekilde sermeyi planlıyorsanız runner ’ın mobilyalardan en az 30 cm, en fazla da 60 cm kadar uzun olmasına dikkat etmelisiniz.  

Runner Seti Nerelerde Kullanılır

Runner seti bilinenin aksine sadece masa örtüsü üzerinde değil daha birçok mobilya üzerinde dekoratif amaçlı kullanılabilir. Bunun yanı sıra cam gibi yüzeylerin çizilmesini önlemek ya da bazı objelerin kayıp düşmesini engellemek amacı ile de kullanılır. 

Masa örtüsü ve dresuar üzerinde kullanıldığı gibi ayrıca orta sehpa, komodin,  veranda masası, şifonyer ile farklı geometrik formlardaki mobilyalar üzerinde de rahatlıkla kullanılabilir.  Bu şekilde hem mekânlara ferahlık ve şıklık katmış olursunuz hem de korunması gereken alanları korumuş olursunuz.  

Detaylar için; https://www.madamecoco.com/runner-amerikan-servis/