Sadettin Saran Memleketi Kırıkkale’de Gençler İçin Etüt Merkezi Açtı
Gündem 71 Editörü • 20 Aralık 2023 21:01
Sadettin Saran Memleketi Kırıkkale’de Gençler İçin Etüt Merkezi Açtı

Kırıkkale’li iş adamı Sadettin Saran, Kırıkkale’de Halk Eğitim Merkezi ek binasında gençler için etüt merkezi açtı.

Vali Mehmet Makas ile birlikte etüt merkezinin açılışını yapan Saran, gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çekindi.

Hayırsever iş adamı hemşehrimiz Sadettin Saran, Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ile birlikte etüt merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Saran; “Kırıkkaleli olmaktan gurur duyuyorum. İyi ki varsınız. Bütün gücümü sizlerden alıyorum. Hemşehrilerimden alıyorum. Naçizane eğitime burada ufakta olsa bir katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize. Her şey çocuklarımız ve ülkemiz için. Buradaki herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Makas ise yapmış olduğu konuşmad; “Padişah, veziri ile Anadolu’yu geziyormuş ve vezirin memleketine gidiyor. Vezir padişahın gözüne girmek adına ‘benim memleketimdir ama hazineden bir kuruş bile harcamadım’ diyor. Padişahın bir sözü var, vezire, ‘Seni azlettim kendi memleketine faydası olmayanın ülkesine faydası olmaz’ diyor. Tabi ki Sadettin bey kendi cebinden kendi kazancını harcıyor. Sadece Kırıkkale’ye de değil, 81 vilayete yatırım yapıyor. Gençlerimizin kötü yola gitmemesi, çalışması, geleceğini inşa etmesi adına öz mal varlığını harcıyor. Kırıkkale’miz adına teşekkür ediyorum. Kırıkkaleli olmasından dayı kendisi ile gurur duyuyoruz. İnşallah, kulüp başkanlığını da Kırıkkale’miz adına istiyoruz” dedi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!