Sapanca Bungalov Ev Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Gündem 71 Editörü • 23 Ekim 2022 22:06
Sapanca Bungalov Ev Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm yıl çalıştınız ve yoruldunuz! Ailenizle veya arkadaşlarınızla beraber tatil yapmayı siz de hak ettiniz. Tatil yapmak isteyenleri ilgilendiren çok sayıda husus bulunuyor. Her şeyden önce, nerede tatil yapacağınıza karar vermelisiniz. Ardından, gittiğiniz yerde nerede kalacağınızı belirlemelisiniz.

Beş yıldızlı, her şey dahil konsepti ile hizmet veren oteller size hitap etmeyebilir. Doğa ile iç içe olabileceğiniz ve aynı zamanda gözlerden uzak tatil yapabileceğiniz bir konaklama seçeneği arıyor olabilirsiniz. Bu noktada, size kesinlikle bungalov evleri tavsiye ediyoruz. Bilhassa İstanbul’da yaşıyorsanız ve buradan fazla uzaklaşmamak istiyorsanız sapanca bungalov evlerde konaklamayı düşünmelisiniz.

Sapanca Bungalov Ev Seçimi Nasıl Olmalı?

Bungalov ev; bir veya 1.5 katlı olarak inşa edilir. Yapımında genellikle ahşap kullanılır. Betonarme yapılara kıyasla avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Her şeyden önce, deprem riski barındırmaz. Bunun yanı sıra, uygun maliyetlidir. Bu yüzden, herhangi bir betonarme yapı için ödediğiniz günlük kiralama ücretinin çok daha azını ödeyerek bungalov evde kalabilirsiniz.

Bungalov ev; insanlara gözlerden uzak ve ortak kullanım alanlarından izole bir şekilde tatil yapma şansını sunar. Ancak, yine de bungalov ev seçiminde bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Her şeyden önce, evin nerede olduğunu dikkate almalısınız. Bungalov evler; genellikle şehir dışındadır. Bu durum; insanları trafikten ve kalabalıktan soyutlayıp doğa ile baş başa bıraksa da bazı imkanlara erişme konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Özellikle alışveriş merkezi, hastane, market gibi yerlere uzak kalan bir bungalov evde kalmak çok mantıklı bir tercih olmayabilir. Bunun yanı sıra, bungalov evin ulaşımı kolay bir noktada olması da şarttır.

Sapanca bungalov evlerin sayısı tahmin ettiğinizden çok daha fazladır. Bu evler arasından seçim yaparken tatlı bir zorluk yaşayabilirsiniz. Evlerin her birisi benzer özellikte değildir. Ayrıca, evler; özelliklerine uygun olarak fiyatlandırılır. Bazı evlerde şömine, havuz, jakuzi gibi imkanlar vardır. Bu tür evlerin fiyatları yüksektir. Siz de Sapanca bungalov ev seçimi sırasında evden nasıl bir beklenti içerisinde olduğunuzu dikkate almalısınız. Eğer kış ayında Sapanca’ya gidiyorsanız evin şömineli ve ısıtmalı havuzlu olması işinize yarar. Yaz ayındaki tercihiniz ise kesinlikle bünyesinde havuz barındıran bir Sapanca bungalov olmalı!

Sapanca Bungalov Ev Fiyatları

Sapanca’ya gitmek adına çok sayıda geçerli sebebinizin olduğunu ifade etmeliyiz. Her şeyden önce, buraya geldiğiniz takdirde Sapanca Gölü’nü görme şansını elde edersiniz. Gölün manzarasına kesinlikle hayran kalacaksınız. Bunun yanı sıra, göl çevresinde bulunan restoran ve kafelerde manzara eşliğinde bir şeyler yeme içme şansına erişebilirsiniz. Ayrıca, Maşukiye ve Kayak Merkezi de Sapanca’ya gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler bulunuyor.

Sapanca bungalov ev fiyatlarını uzun uzun düşünmenize gerek yok! Biraz araştırma yaptığınız takdirde bütçenize uygun bir sapanca bungalov ev bulabilirsiniz.