Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale’de Emine Bulut Adıyla Açtı
Gündem 71 Editörü • 30 Ekim 2019 15:52
Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale’de Emine Bulut Adıyla Açtı

Saran Group’un gençlere sporu sevdirmek misyonu ile Anadolu’nun dört bir yanına inşa ettirdiği spor salonlarının 19.su Kırıkkale’de Emine Bulut adıyla açılışını yaptı.

Kırıkkale Merkez Yenimahalle Türk Metal Mustafa Özbek İlköğretim Okulu’nda açılışı yapılan spor salonuna gençlerin ve halkın ilgisi yoğun oldu. Açılış programında konuşma yapan Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi; “Türk Metal Mustafa Özbek İlköğretim Okulunda yapılan spor salonu için Kırıkkalemizin bir değeri olan sayın Sadettin Saran’a teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarımız bir yandan sporda hoş bir vakit geçirirken bir yandan da bu alanda ulusal ve uluslarlarası platformlarda başarılar elde etme hedefiyle çıktığımız yolda umarım böyle güzel desteklerle başarı çıtasını çok daha yukarı taşıyacaktır. Öğrencilere sağladıkları imkanlar için Saran Group’a ve Saran Group’u temsilen Sadettin Saran bey’e tekraren teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Daha sonra açılış programında bir konuşma yapan Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran; “Bugün burada 19 yılda 19’uncu spor salonumuzu açmak ve milli eğitim bakanlığımıza devretmek için bir araya geldik. Bizlerle bu gururu paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Emine Bulut bu topraklardan çıkan, yaşadığı dram ve trajik sonla yüreklerimize kazınan bir isim. Üstelik bu talihsiz kaderi yaşayan binlerce kadından bir tanesi, okul müdürüm, ‘Ey Kahraman Türk Kadını sen yerlerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmelisin’ diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk.  Dünyada gördüğünüz ne varsa kadın sayesindedir. Bizde Ata’mızın izinde şiddet gören kadınların için bu salonu açıyor ve her zaman olduğu gibi boş beyin şeytanın oyun alanıdır diyerek çocuklarımızın kullanımına sunuyoruz.” dedi.

Vali Yardımcısı Osman Akbaş ise yaptığı konuşmada, “Adını Emine Bulut olarak alan bu spor salonunu açmaktan sevinç duymaktayız. Çünkü Cumhuriyet şehri olan Kırıkkale’mizin böyle insanlık dışı cinayetle Türkiye gündemine oturması ziyadesi ile rahatsız etti. Bu topraklardan yetişen Sadettin Saran’ın ülkemize kattığı katma değerler bunun yanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alan, ilimizde böyle bir spor salonunu ilimize kazandırması bizleri mutlu etti. İnşallah bu tür cinayetlerle ülkemiz anılmaz. Dileriz ki cinayetsiz gün değil, aylar ve yılların olması” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek spor salonu açılışı yapıldı. Açılış programına Eski Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Vali Yardımcısı Osman Akbaş, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Çerikli Belediye Başkanı Nuh Şahin, Kalecik Belediye Başkanı, Dr. Duhan Kalkan, Kırıkkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Esnaf ve Sanakarları Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli, il yöneticileri, birim müdürleri, davetliler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

saran-group-emine-bulut-spor-salonu-kirikkale-acildi-4 Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale'de Emine Bulut Adıyla Açtı saran-group-emine-bulut-spor-salonu-kirikkale-acildi-8 Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale'de Emine Bulut Adıyla Açtısaran-group-emine-bulut-spor-salonu-kirikkale-acildi-2 Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale'de Emine Bulut Adıyla Açtı saran-group-emine-bulut-spor-salonu-kirikkale-acildi-3 Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale'de Emine Bulut Adıyla Açtı saran-group-emine-bulut-spor-salonu-kirikkale-acildi-5 Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale'de Emine Bulut Adıyla Açtı saran-group-emine-bulut-spor-salonu-kirikkale-acildi-6 Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale'de Emine Bulut Adıyla Açtı saran-group-emine-bulut-spor-salonu-kirikkale-acildi-7 Saran Group 19. Spor Salonunu Kırıkkale'de Emine Bulut Adıyla Açtı

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!