Şehidimiz Altan Çamkara Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 24 Şubat 2021 19:12
Şehidimiz Altan Çamkara Dualarla Anıldı

24 Şubat 2016 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşan Uzman Jandarma Çavuş Altan Çamkara, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen programla anıldı.

Program, Şehidimizin yenimahalle mezarlığında bulunan kabri başında Şehitlik Cami İmam Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualar ile başladı.

Programda, Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında bilgilendirilme yapıldı.

“Şehidimiz Altan Çamkara ;

07 Mart 1974 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Yunus Emre ilköğretim okulunda, Lise öğrenimini Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Askerlik eğitimini 1994 yılında Manisa – Kırkağaç ve Ağrı’da komando olarak tamamlamıştır.
Askerlik görevini tamamlamasına müteakiben 1996 yılında Uzman Jandarma sınavını kazanarak Ankara Güvercinlik Uzman Jandarma Okulunda 1 yıllık eğitimi tamamlayıp; 1997 yılında ilk görev yeri olan Afyonkarahisar ilimizde 4 yıl görev yapmıştır.
Sırasıyla; Diyarbakır İl Jandarma Özel Hareket Komutanlığı emrinde, Antalya İl Jandarma Komutanlığı emrinde, Muş İl Jandarma Komando Birliği emrinde, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı emrinde BOTAŞ Koruma Karakolunda görev yapmıştır.
2012 yılında Kahramanmaraş İlinde Asayiş Kontrolü görevini yapmakta iken pkk terör örgütleri ile çıkan çatışmalarda yaralanmış, yapılan tedavilerden sonra görevine devam etmiştir.
2013 yılında Şırnak İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevlendirilen Şehidimiz, 24.02.2016 tarihinde operasyon esnasında kalp krizi geçirerek şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Evli ve 2 Çocuk Babası olan Şehidimiz Altan Çamkara Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle Yenimahalle Aile defnedilmiştir.
Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun” dedi.
Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı görevlilerinin de katıldığı anma programı sonrası Şehidimiz Polis Memuru Muhammet Fatih Sivri kardeşimizin kabri ziyaret edilerek bütün Şehitlerimiz dualarla anıldı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!