Şehidimiz Erdal Karagöz Anıldı
Gündem 71 Editörü • 16 Ocak 2020 08:36
Şehidimiz Erdal Karagöz Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidin ailesi tarafından düzenlenen program ile Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erdal Karagöz Şehit oluşunun 19. Yıl Dönümünde Hacılar Kasaba Mezarlığında kabri başında ve Baba Ocağında anıldı.

Şehit Erdal Karagöz anısına düzenlenen program, Hacılar Kasa mezarlığında Şehidimizin kabri başında başladı.
Programa Hacılar Kasabası Jandarma Komutanı ve personeli, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Merkezi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Salar ve Şehit – Gazi Aileleri katıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Erdal Karagöz hakkında misafirleri bilgilendirdi.

“Şehidimiz, Diyarbakır İli Silvan İlçesinde görev yaparken 16.01.2001 tarihinde terör örgütüne düzenlenen bir operasyon sırasında askeri aracın şarampole yuvarlanması sonucunda şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan şehidimiz düzenlenen askeri törenle Hacılar Kasabası aile mezarlığına defnedilmiştir” dedi.
Hacılar Kasabası Merkez Cami İmam Hatibi Ali Osman Şen tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve Dualar edilerek rahmetle anıldı.
Kabir ziyareti sonrası dernek üyeleri tarafından Şehitlik ziyaret edildi. Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından bütün Şehitlerimiz anısına Kuran-ı Kerim okundu ve Dua edildi.

Şehitlik ziyareti sonrası Şehidimiz Erdal Karagöz’ün baba ocağında Yaylacık Kız Kuran Kursu Din Görevlisi Fatma Sarıbuğa ve Kadınların katıldığı program ile Şehidimiz Erdal Karagöz ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Ruhları Şad, Mekânları Cennet Olsun.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!