Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Şahin Anıldı
Gündem 71 Editörü • 18 Ocak 2021 20:12
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Şahin Anıldı

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Şahin Şehit oluşunun 5.yılında, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen program ile Kırşehir İli Kaman İlçesi Tatık köyü mezarlığında kabri başında anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Uğur Şahin hakkında proğrama katılanlar bilgilendirdi.

“Şehidimiz Uğur Şahin,
Diyarbakır İli Sur İlçe merkezinde yürütülmekte olan Bayrak 12 operasyonunda 15 Ocak 2016 günü saat 16.50 sıralarında bölücü terör örgütü pkk mensupları ile çıkan çatışma sonucu yaralanarak Diyarbakır Asker Hastanesinde yapılan ilk tedavisinin ardından Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesine sevki esnasında kurtarılamayarak,16 Ocak 2016 günü saat 00.47 de Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli ve Üç çocuk babası olan Şehidimiz, düzenlenen törenle Kırşehir İli Kaman İlçesi Tatık Köyü mezarlığına defnedilmiştir” dedi.

Kaman İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Kerem Aslan tarafından okunan Kuran- ı Kerim ve yapılan dualarla Şehit Uğur Şahin Şehadetinin 5.yılında bu vesile ile de bütün Şehitlerimiz birkez daha anıldı. Düzenlenen programa, Çelebi Kaymakam Vekili Ahmet Nuri Demir, Çelebi ve Kaman İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri, Şehit aileleri ile Gaziler katıldı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!