Şehit Muhammet Fatih Sivri Anıldı
Gündem 71 Editörü • 26 Temmuz 2020 22:54
Şehit Muhammet Fatih Sivri Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından düzenlenen program ile Şehit Polis Memuru Muhammet Fatih Sivri Şehit oluşunun 5.yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Muhammet Fatih Sivri hakkında programa katılan İl Emniyet Müdürü Günter Şenses ve misafirlere bilgi verildi.

Şehidimiz Muhammet Fatih Sivri “05.12.1991 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiş, İlk ve orta öğrenimini Kırıkkale Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulunda, Lise Öğrenimini Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesinde tamamlamış,2011 -2013 tarihleri arası İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olarak İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü emrinde Polis Memuru olarak görevine başlamıştır. Şehidimiz Muhammet Fatih Sivri, 26 Temmuz 2015 tarihinde İstanbul Gazi Mahallesinde bölücü terör örgütleri ile çıkan çatışma sonucu Devletimizin bölünmez bütünlüğünü koruma uğruna Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bekar olan Şehidimiz Nur Camiinde düzenlenen törenle Yenimahalle aile mezarlığına defnedilmiştir Dernek olarak Şehidimiz Muhammet Fatih Sivri kardeşimizi Şehadetinin 5. yılında, bu vesile ile de tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz ” dedi.

Bağış Cami Din görevlisi Murat Çiğdemtepe tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve dua sonrası programa katılan misafirler tarafından Şehidimiz Polis Memuru Muhammet Fatih Sivri’nin ailesine sabır ve başsağlığı dilekleri iletildi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!