Şehitlerimiz Kabirleri Başında Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 10 Şubat 2021 20:39
Şehitlerimiz Kabirleri Başında Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi tarafından şehitlerimizi yıl dönümlerinde kabirleri başında anma programı düzenlendi.

Konu ile ilgili Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi Başkanı Rıfat Öcal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehitlerimizi yıl dönümlerinde kabirleri başında anma programlarımız çerçevesinde Şehitlerimiz Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Alsancak kardeşimizi şahadetinin 5. yılında, Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut kardeşimizi şahadetinin 3.yılında, Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan kardeşimizi 1.yılında kabirleri başında, bu vesile ile de bütün Şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz.

Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Alsancak;

Diyarbakır İli Sur İlçe merkezinde yürütülen Bayrak -12 müşterek Özel Birlik Operasyonları sırasında,10 Şubat 2016 günü saat 16.05 sıralarında pkk terör örgütü ile çıkan çatışma sonucunda Şehitlik mertebesine ulaşmış, Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.

Şehidimiz Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut;

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Suriye / Afrin bölgesinde başlatılan“Zeytin Dalı Harekâtı’ kapsamında 10 Şubat 2018 tarihinde Suriye sınırları içerisinde 1027 rakımlı tepeye ateş desteği sağlamak üzere görevlendirilen Atak Helikopterimizin Mamaluşağı ve Ömeruşağı bölgesinde kırıma uğraması sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmış, Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.

Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan;

Suriye / İdlib bölgesindeki Güvenlik Güçlerimize Resim unsurları tarafından yapılan saldırı sonucu 10 Şubat 2020 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşmış, Balışeyh İlçemize bağlı Aydınşeyh aile mezarlığına defnedilmiştir.

Şehitlerimiz J.Uzm Çvş Yusuf Alsansak ve Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç ve Furkan Camii İmam Hatibi Necip Doğan tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehitliğimizde kabirleri başında,Şehidimiz P.Uzm Çvş Davut Özcan,Emekli İmam Hatip Hasan Doğan tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Balışeyh İlçemize bağlı Aydınşeyh Köyü aile mezarlığında kabri başında anıldı.
Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!