Shair Guliev’den Kırıkkale ASKON Ziyareti
Gündem 71 Editörü • 18 Haziran 2023 13:46
Shair Guliev’den Kırıkkale ASKON Ziyareti

Kırıkkale’nin iş dünyasında önemli bir rol üstlenen ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Savaş Geyik, Azerbaycan’dan gelen işadamı Shair Guliev’i misafir etti.

Azerbaycan’da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Azeri işadamı Guliev’e Kırıkkale’nin imalat sektöründeki potansiyeli ve iş imkanları hakkında bilgiler aktaran ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Savaş Geyik, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Görüşme sırasında Savaş Geyik ve Shair Guliev, Kırıkkale-Bakü arasında ticari işbirliği ve öne çıkan alanlar üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

Kırıkkale’nin sanayi ve üretim sektöründeki potansiyeli, özellikle otomotiv endüstrisi ve yan sanayi alanında fırsatlar ve yatırım imkanları ele alındı.

Ziyaretin ardından ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Geyik ve Guliev, ASKON üyesi ARS Savunma ve Bahadır Kimya fabrikalarında incelemelerde bulundular.

Azeri işadamı Guliyev işletmelerin  teknolojik altyapısı, kalifiye iş gücü ve lojistik avantajlarının yanı sıra Kırıkkale’deki üretim tesislerinin kalitesi ve kapasitesi hakkında da detaylı bilgiler edindi.

ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Geyik, ziyaret sırasında Kırıkkale’nin yatırım fırsatlarına bilgilendirme yaptı, işbirliği ve ortak projelere açık olduklarını belirtti.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!