Shiba Fiyatında Son Durum ve Shibarium’da Son Gelişmeler!
Gündem 71 Editörü • 25 Ağustos 2023 18:30
Shiba Fiyatında Son Durum ve Shibarium’da Son Gelişmeler!

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci meme token olan Shiba Inu (SHIB) yeni platformu Shibarium uzun zamandır gündemde. Ancak bu platform ile ilgili bazı soru işaretlerinin olduğu da görülüyor. Peki, Shibarium’da son gelişmeler neler ve SHIB fiyatında son durum ne?

Son Shibarium Gelişmeleri

Bir kripto para haber sitesi olan Bitcoinhaber.net’te de ifade edildiği gibi Shiba Inu topluluğu, Layer 2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un lansmanı ile büyük bir gelişme yaşadı. Ancak bu lansman, binden fazla ETH’nin geçici köprü sözleşmesinde sıkışması ve büyük miktarda BONE token’ın alakasız bir cüzdan adresine taşınması gibi önemli sorunlarla gölgelendi.

Ancak lansman sırasında yaşanan sorunlar olsa da piyasanın popüler isimleri, köprü sözleşmesinin güncellenebilir olmasının tüm ETH’yi geri alabileceğine ve sahiplerine ulaştırabileceğine dikkat çekti. Uzmanlar, sözleşmenin güncellenmesi durumunda sıkışıp kalan ETH’lerin geri alınarak mevduat sahiplerine dağıtılabileceğine inanıyor.

Shibarium’un lansmanının sadece ölçeklendirmeyle ilgili olmadığını, algı değişikliği yaratacağını da belirten uzmanlar, Shiba Inu ekosisteminin olgunlaşması ve Shibarium gibi sofistike ürünlerin sunulmasıyla, projenin basit bir memecoin olmaktan çıkıp DeFi alanında daha yerleşik ve güvenilir bir hale gelebileceğini ifade ediyorlar.

Shiba Inu Fiyatı

4,93 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük ikinci meme token ve 14. kripto para birimi olan Shiba, yazının kaleme alındığı sırada 0,0000083 dolardan işlem görüyor. Kripto para piyasasında yaşanan genel düşüş ile birlikte son 1 haftada yüzde 16 düşen SHIB, son 24 saatte de yüzde 8 gerileme yaşadı.

Bunlara ek olarak SHIB tüm zamanlar rekorunu 28 Ekim 2021 tarihinde 0,000088 dolar ile

kırmıştı. Dolayısıyla meme token’ın şu anda rekor seviyesinin yaklaşık olarak yüzde 90 altında işlem gördüğü ifade edilebilir.

Öte yandan Shibarium lansmanının uzun vadede SHIB için olumlu olduğunu düşünenler de var. Shibarium’un piyasaya sürülmesinin ardından yaşanan olumsuzluklara rağmen, Shiba Inu’nun uzun vadede olumlu bir potansiyeli olduğu düşünülüyor. Ekosistem geliştikçe ve karşılaşılan sorunlar aşıldıkça, Shiba Inu’nun kripto para dünyasında sürdürülebilir büyüme ve artan güvenilirlik potansiyeli olduğu belirtiliyor.