Shimano İlk Kez Kırıkkale’ye Teknik Ekibi İle Geliyor
Gündem 71 Editörü • 18 Eylül 2022 11:05
Shimano İlk Kez Kırıkkale’ye Teknik Ekibi İle Geliyor

Türkiye Bisiklet Şampiyonası 7. etabı olan Türkiye Şampiyonası Kırıkkale’de düzenlenecek. Puanlı Yol Yarışı 22-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Kırıkkale’de gerçekleştirilecek.

Yarışmaya katılan takımlara dünyaca meşhur Japonya merkezli Shimano firmasıda teknik natural destek sağlayacak. Shimano Fransa turunun sponsorlarından birisi. Shimano ilk kez Kırıkkale’ye teknik ekibi ile geliyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2022 Yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Şampiyonası 7. etabı ‘Pedallar Anadolu’nun Kalbinde’ sloganı ile Kırıkkale’de düzenlenecek.

Puanlı Yol Yarışları, 22-25 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Öte yandan halk sürüşü ise 25 Eylül 2022 tarihinde saat 15.00’de düzenlenecek. Tüm Kırıkkale halkının davetli olduğu halk sürüşüne kayıtlar, 25 Eylül Pazar günü saat 13.30 ile 14.45 arasında Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Sürüş sonrası yapılacak olan çekilişle vatandaşlara bisiklet ve çeşitli hediyeler verilecek.

Yarış, Japonya merkezli Shimano firmasının katılımı ile farklı bir boyuta taşındı. Shimano’ya ait araçlar, yarış boyunca yarışmacıları takip ederek, nötral destek sağlayacak. Herhangi bir çarpışma ve mekanik arıza durumunda yarışmacıların en kısa sürede yarışa katılmaları sağlanacak.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu himayesinde gerçekleşecek olan yarışma şehirde heyecan oluşturdu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!