Skype Nedir? Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? 2021
Gündem 71 Editörü • 9 Mart 2021 22:30
Skype Nedir? Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? 2021
Skype Nedir? Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? 2021 bu içeriğimizde skype üzerinden konferans görüşmesinin nasıl gerçekleştiğini inceleyeceğiz.

Skype Nedir?

Skype, dünyanın sohbet etmesine olanak tanıyan bir yazılımdır. Milyonlarca kişi ve işletme Skype’taki diğer kişilerle bire bir ücretsiz görüntülü ve sesli çağrı ve grup çağrıları yapmak, anlık mesaj göndermek ve dosya paylaşmak için Skype kullanıyor. Skype’ı cep telefonu, bilgisayar veya tablet gibi size en uygun cihazda kullanabilirsiniz.

Skype Nedir? Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? (2021)

Skype ücretsiz indirilir ve kullanımı kolaydır.

Skype konferans aramalarını yönetmek herhangi bir ek yazılım gerektirmez. Windows PC’nizde veya Mac’inizde Skype varsa, konferans araması özelliği yerleşiktir.

Konferans yaptığınız kişilerin sizinle aynı türden bilgisayar platformunu kullanması gerekmez. İPhone veya Windows Mobile cihazı gibi kablosuz bir mobil Skype cihazı kullanabilirler ve Skype’ın Telefon Arama seçeneğini kullanarak ulaşılabilen herkesle konferans yapabildiğiniz için, katılımcılar sabit hatlarında ve cep telefonlarında konferans görüşmesi bile yapabilirler.

Skype’ta bir konferans araması başlatma

Kolay bir Skype konferans araması yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Skype istemcisi pencerenizde Ctrl + tuşunu basılı tutarak konferansınıza dahil etmek istediğiniz Skype kişilerini tıklayın.Birden fazla kişi seçtiğinizde, Skype çağrılarını başlatmak için kullandığınız yeşil telefon düğmesi görünümü değiştirir ve şimdi Çağrı Grubu mesajı görünür.
  2. Grubu Ara düğmesine tıklayın ve Skype seçilen kişileri arar.

Bu kişi eklendikten sonra, başlattığınız herhangi bir konferans görüşmesine o kişiyi hemen ekleyebilirsiniz. Tabii ki, Telefonları Arama hizmeti için bir ücret varsa (bu, nerede aradığınıza bağlıdır), bu normal ücretleri ödersiniz.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bir içeriğimiz olan Whatsapp Grup Daveti Engelleme Nasıl Yapılır 2021 göz atabilirsiniz.

GÜNDEM71