Soğuk Depo
Gündem 71 Editörü • 28 Aralık 2022 23:06
Soğuk Depo

Depolarda çok sayıda malzeme saklanmaktadır. Saklanan bu malzemeler gıda türünden olunca bozulmaması için ısının ayarlanması gerekmektedir. Soğuk depo olarak kullanılan alanlara kurulan sistem sayesinde bu alanlarda sıcaklık istenildiği kadar düşürülebilmektedir. Özellikle et ve et ürünlerinin korunması için bu soğuk hava depoları şart olmaktadır. Kesilen etlerin müşterisine ulaşmasına kadar geçen süre zarfında bu ürünlerin düşük sıcaklıkta muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Soğuk depoların bir diğer adı da büyük buzdolaplarıdır. Bu dolaplar ile yiyecekler evimize çok taze olarak ulaşmaktadır. Bu depo sistemine gıda maddelerinin taşındığı tırlarda da görmek mümkün olmaktadır. Böylece yiyeceklerin taşınması sırasında yaz kış bozulma söz konusu olmayacaktır.

Soğuk Depo Kullanımı

Soğuk depolar pek çok yerde kullanılmaktadır. Soğuk depo için önceden tesisatın döşenmesi gerekmektedir. Bu tesisatın döşenmesi konusunda alanında uzman bir firma ile görüşme yapabilirsiniz. Bunun yanında sadece soğuk hava depo sistemleri konusunda çalışma yapan firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalarla iletişim kurarak istediğiniz alanlara soğuk hava deposu sistemi döşetebilmek için https://www.termotes.com/soguk-depo/ sayfası sizleri bekliyor.