Sohbetleri Kaybetmeden WhatsApp Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?
Gündem 71 Editörü • 9 Mart 2021 23:01
Sohbetleri Kaybetmeden WhatsApp Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp, Numara Değiştirme özelliği sayesinde yeni bir telefon numarasına geçişi kolaylaştırır. Sizin için hazırlamış olduğumuz Sohbetleri Kaybetmeden WhatsApp Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir? içeriğimizde birlikte inceleyelim.

wp-1 Sohbetleri Kaybetmeden WhatsApp Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp, sohbetlerinizi kaybetmeden telefon numaranızı kolayca değiştirmenize olanak tanır ve bunu nasıl yapacağınızı açıklayacağız. Anlık mesajlaşma platformu, çoğu akıllı telefon kullanıcısı için en aktif olarak kullanılan uygulamalardan biridir. Pek çok insan mesaj göndermek ve sesli ve görüntülü görüşmeler yapmak için kullanıyor. Bu özellikler, WhatsApp’ı akıllı telefon kullanıcıları için vazgeçilmez bir çözüm haline getirir. Ancak WhatsApp telefon numaranızla çalıştığı için mevcut numaranızı değiştirdiğinizde WhatsApp hesabınızı güncellemeniz gerekir. Ve normal WhatsApp kullanıcılarının uygulamada depolanan sohbetleri kaybetmeden telefon numaralarını değiştirmeleri tamamen mümkündür.

Telefon numaranızı değiştirme sürecini kolaylaştırmak için WhatsApp’ın özel bir Numara Değiştirme özelliği vardır. Bu, eski bir telefon numarasından yenisine kolayca geçmenizi sağlar. Bu özellik aynı zamanda kullanıcılara, değişiklik hakkında kişilerini otomatik olarak bilgilendirme olanağı sağlar. İşte WhatsApp numaranızı değiştirmek için adım adım bir kılavuz.

Sohbetleri kaybetmeden WhatsApp telefon numarasını değiştirilir Adımlar:

Numara değiştirme işlemine başlamadan önce, yeni telefon numarasının bulunduğu SIM kartı telefonunuza takın ve SMS veya telefon çağrıları alabildiğinden emin olun. Eski telefon numaranızın hala WhatsApp’a kayıtlı olması gerektiğini unutmamak önemlidir. WhatsApp ayarları menüsünden profilinize dokunarak kayıtlı telefon numarasını kontrol edebilirsiniz. Uygulamaya kayıtlı adınızın ve telefon numaranızın bulunduğu bir ekran görünecektir. Yukarıda belirtilen noktaları geçtikten sonra, WhatsApp numaranızı değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.
  2. Git Ayarlar Bir iseniz iPhone kullanıcılarını. İçin Android kullanıcıları, ayarlar menüsü ekranın sağ üst köşesinden üç nokta menüsünü dokunarak erişilebilir.
  3. Şimdi, Hesap seçeneğine dokunun ve ardından Numarayı Değiştir’e basın .
  4. Artık yeni numaranıza SMS veya telefon çağrıları alıp alamayacağınızı onaylamanızı isteyen bir ekran göreceksiniz. Onayladıysanız, İleri düğmesine basın .
  5. Eski ve yeni numaralarınızı girin.
  6. WhatsApp numaranızı değiştirmenin son aşamasına geçmek için İleri’ye dokunun .
  7. WhatsApp şimdi size kişilerinizin yeni numaranız hakkında bilgilendirilmesini isteyip istemediğinizi soracak. Tüm kişiler , sohbet ettiğim kişiler veya özel numaralar arasından seçim yapabilirsiniz – değişiklik hakkında kimin bilgi verileceği. Ancak uygulama, WhatsApp numaranızın değişmesi konusunda grupları otomatik olarak bilgilendirecektir.
  8. Şimdi Bitti’ye dokunun .

Diğer bir whatsapp içerimiz olan Whatsapp Bildirimler Gelmiyor (iPhone ios İçin Çözüm 2021) göz atabilirsiniz.

GÜNDEM71