“Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız”
Gündem 71 Editörü • 17 Mayıs 2023 21:04
“Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız”

Yeni ve sürdürülebilir yaşam alanları tasarlayan İkiay Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rahman Tekinay şirket olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını söyledi.

İkiay Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rahman Tekinay, şirket olarak spora, sporcuya verilen desteğin artacağını ifade etti. Tekinay, İkiay Group’un destek verdiği sporcular içinde yer alan Poyraz Canıtez’in, AST Otomotiv 14 Yaş Haftasonu Turnuvası’nda elde ettiği önemli başarının ardından değerlendirmelerde bulundu. 

Tekinay yaptığı açıklamada “İkiay Group olarak, gençlere ve sporculara destek verme misyonumuzla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sporun ve sporcunun yanında olmayı önemsiyor, genç yetenekleri destekleyerek onlara ilham olmak istiyoruz.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Bu doğrultuda, desteklediğimiz genç sporculardan olan Poyraz Canıtez’in Karşıyaka Tenis Kulübünde düzenlenen AST Otomotiv 14 Yaş Haftasonu Turnuvasında üçüncülük elde etmesi bizleri gururlandırdı. Poyraz Canıtez’in başarısı, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu tarafından kutlandı. Bu önemli başarıyı birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sporun gençler için sağladığı değeri ve sporcuların emeklerini desteklemek, öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

“Spor camiasına olan desteğimiz devam edecek”

Şirket olarak ülke sporuna verdikleri desteğin devam edeceğine vurgu yapan Tekinay, açıklamasına şöyle devam etti:

“İkiay Group olarak, spor camiasına olan desteğimiz devam edecek. Gençlere ve sporculara sağladığımız desteklerle, onları daha da motive etmeye, başarılarına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Poyraz Canıtez’in turnuvada elde ettiği üçüncülük, bizlere sporcumuzun yetenekleri ve azmi konusunda büyük umutlar veriyor. Poyraz Canıtez’i bu önemli başarısı dolayısıyla tebrik ediyoruz. Kendisi, spor dünyasında adını duyurarak gelecekte daha büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz.”.

Ali Rahman Tekinay ayrıca, sportif faaliyetlere ilişkin, İkiay Group’un verdiği destekler konusunda yakın zamanda önemli bir müjde vereceğini de sözlerine ekledi. Canıtez’in başarısının kendilerini gururlandırdığını belirten Tekinay, farklı branşlarda, farklı sporculara verilen desteğin katlanarak artacağını ifade etti. 

Başarılı tenis oyuncusu Poyraz Canıtez, İzmir Karşıyaka’da düzenlenen turnuvada elde ettiği üçüncülük başarısının ardından, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından kutlanmıştı.