Spotify Premium üyelik nasıl yapılır 1 Ay ücretsiz Spotify Premium üyelik nasıl yapılır
Gündem 71 Editörü • 16 Kasım 2021 12:35
Spotify Premium üyelik nasıl yapılır 1 Ay ücretsiz Spotify Premium üyelik nasıl yapılır

Dünyanın en çok kullanılan online, kişiselleştirilebilir şarkı dinleme platformu Spotify gün geçtikçe abone sayısını artırıyor.  Spotify kullanıcıları daha yüksek ses kalitesi, çevrimdışı dinleme, ve istediği şarkıyı çalabilme gibi özelliklerine sahip olabilmek için Spotify Premium üyeliğini başlatması gerekiyor. Spotify Premium üyelik ile  müzik tutkunları aylık belli bir ücret karşılığında reklamsız içeriklere erişebiliyor. 

Dğnya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Spotify’da aklına gelebilecek tüm şarkı ve albümler yer alıyor. Müzik tutkunları için vazgeçilmez olan Spotify’da ücretli üyelik ssitemi de yer alıyor. Milyonlarca parça ve bölüm arasında kullanıcılar istediği parçay seçip dinleyebiliyor. İster direksiyon başında olsun, ister spor salonunda ya da partide olsun tek bir saniyede milyonlarca şarkıya erişim Spotify Premium  ile mümkün. 

Spotify Premium üyelik nasıl yapılır?

Spotify Premium üyeliği yapabilmek için öncelikle buraya tıkalyarak Spotify üyelik ekranına gitmeniz gerekiyor. Ardından Facebbok, Apple ve Google hesbı üzerinden de kolayca giriş yapabileceğiniz ekran sizleri karşılıyor. Giriş yaptıktan sonra Spotify Premium üyeliğinizi başlatabilirsiniz…

1 Ay ücretsiz Spotify Premium üyelik nasıl yapılır?

Spotify Premium’a aylık abone olanlara 1 ay ücretsiz üyelik imkanından yaralanabiliyor. Spotify Premium ile en uygun müzik her zaman parmaklarının ucunda olacak.

Spotify Premium ücreti ne kadar?

Spotify Premium üyelik ücreti paketlerin özelliğine göre değişiyor. Standart paketlerde aylık üyelik ücreti 17,99 TL. Spotify Premium üyeliğinizi memnun kalmazsanız istediğiniz he an iptal edebilirsiniz.

Spotify hakkında

Spotify 2006 yılından bu yana İsveç merkezli Spotify AB tarafından geliştirilmektedir. Şirket Stardoll’un eski Baş Teknoloji Sorumlusu olan Daniel Ek ve TradeDoubler’ın kurucu ortağı Martin Lorentzon tarafından Stockholm’da kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Londra’da ve araştırma ve geliştirme merkezi ise Stockholm’da bulunmaktadır.

Spotify, İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur. Sistem Windows, Mac OS X, iOS, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Symbian, Windows Mobile, S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir.

Sonos üzerinde Spotify 2011 Mart ayından itibaren erişilebilmekte ve Finlandiya, Fransa, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’ta kullanılabilmektedir.

Müziklere sanatçı, albüm, plak şirketi, tür ya da çalma listesinin yanı sıra doğrudan arama ile erişilebilir. Masaüstü istemcilerinde dinleyiciler, uygulama üzerinde bulunan bağlantı aracılığı ile dinledikleri müziği ortak satıcılar üzerinden satın alabilirler.

Spotify’a birçok ülkeden erişilebilmektedir. Ekim 2020 itibariyle, platformun 144 milyon ücretli abone dahil 320 milyon aylık etkin kullanıcısı var. Ücretli abonelikler sadece bazı ülkelerde kredi / hesap kartı ya da PayPal hesabı bulunan kullanıcılar tarafından kullanılabilmektedir.