SSB Başkanı Demir Kırıkkale MKE Fabrikalarını Ziyaret Etti
Gündem 71 Editörü • 2 Şubat 2022 16:11
SSB Başkanı Demir Kırıkkale MKE Fabrikalarını Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve beraberindeki heyet, Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi’nin Kırıkkale’deki Fabrikalarını ziyaret etti.

Ziyarete Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere de katıldı.

SSB Başkanı Demir MKE’nin Kırıkkale’de faaliyet gösteren Mühimmat Fabrikası, Çelik Fabrikası, Ağır Silah Fabrikası ve Barut Fabrikasında devam eden yatırım ve üretim çalışmalarını inceledi.

Fabrika müdürlerinden geliştirilen ve üretimi devam eden ürünler hakkında bilgi aldı.

Savunma sanayii ürünlerinin yerlileştirilmesi amacıyla son dönemde çalışmalarını hızlandıran Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. fabrikalarında incelemelerde bulunan Demir, yurt dışına bağımlılığı sonlandıran Modüler Barut Üretim Tesisi, Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren mühimmat ve tapa üretimi yapan Mühimmat Fabrikası ve Türkiye’nin en büyük serbest dövme pres tesisi inşaatının bulunduğu çelik fabrikasında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Yapilan ziyaret ile ilgili MKE A.Ş. sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “SSB Başkanı İsmail Demir ve @savunmasanayii heyeti fabrikalarımızı ziyaret etti. MSB Bakan Yardımcısı @muhsindere ‘nin de katıldığı ziyarette, yerli ve milli üretimlerimiz hakkında bilgi verdik. Nazik ziyaretleri için @ismaildemirssb teşekkür ederiz.#MilliGüçMKE🇹🇷” ifadelerine yer verildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!