Süleyman Soylu 43 İlin Geçiş Noktası Kırıkkale’de Trafik Denetimine Katıldı
Gündem 71 Editörü • 17 Temmuz 2022 18:53
Süleyman Soylu 43 İlin Geçiş Noktası Kırıkkale’de Trafik Denetimine Katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırıkkale Yahşihan ilçesi Trafik Uygulama Noktası’ndaki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu burada yaptığı açıklamada; “Yaklaşık 43 ilin geçiş noktası burası. Bu yıl bu güzergahta ölümlü trafik kazası olmadı. Geçen bayramlara nazaran trafik yoğunluğunda yüzde 50’lik bir artış söz konusu. Arkadaşlarımız güzergahlarda aldıkları tedbirlerle, denetimlerle, rehberliklerle vatandaşlarımızın da trafik kurallarına da uymaları münasebetiyle burada ölümlü trafik kazasıyla karşılaşmadık. Özellikle sürücülerimize bu son günde yine emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıyoruz. Hız limitlerine uymalarını buradan bir kez daha söylemek istiyoruz. Araç sürerken kesinlikle cep telefonuyla meşgul olmamaları, dikkatlerini dağıtmamaları gerektiğini ifade etmeye çalışıyoruz. Özellikle TIR ve kamyon şoförlerine yol kenarlarının hemen yanında araç parkı yapıyorlar bu ölümcül bir hatadır, bu ölümcül hatayı yapmamalarını istirham ediyoruz. Uzun yolculuklar dinlenmeyi gerektiren yolculuklardır. Özellikle sürücüler açısından 2 saatte bir 10 dakikalık dinlenme mühimdir, mecburidir ve önemlidir. Son 10 yılda bayram tatilindeki trafik kazalarındaki ölümlerde günde 15 kişi, şuanda da günde 7 kişi hayatını kaybediyor. Yani yüzde 50’nin altında bir azalma var. Hep beraber, hem vatandaşımızın dikkati, hem arkadaşlarımızın denetlemeleri trafik ekiplerimizin bu konudaki hassasiyetleri çerçevesinde önemli tedbirler alındı. bu tedbirlerin neticesinde önemli bir azalma sağlandı. Bu bizim için nihai bir hedef değildir, nihai hedef sıfır rakamıdır. Bu yıl karşı karşıya kaldığımız süreçlerden en önemlisi yay ölümleriydi. Yaya trafiğinde bazen içimizi acıtan sonuçlarla karşı karşıya kalınıyordu. Bu yıl bayram süresince 6 yaya ölümü var, 8 motosiklet ölümü var. Şuana kadarda toplam 64 vatandaşımızın öldüğünü belirtebiliyoruz. 210 binin üzerinde görevlimiz bayram boyunca sahalardaydı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Trafikçilik başka bir aşktır. Önemli bir meslektir. Önemli bir aşktır. Bunu yaşıyorlar yaşatıyorlar.” dedi.

Bakan Soylu’ya trafik denetiminde Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ve beraberindeki heyet eşlik etti.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!