Tek Kullanımlık Tıbbi Ürünler İçin Kalitenin Tek Adresi Onno Medical
Gündem 71 Editörü • 18 Kasım 2022 22:43
Tek Kullanımlık Tıbbi Ürünler İçin Kalitenin Tek Adresi Onno Medical

Dünya üzerinde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında tıbbi ürünler yer almaktadır. İnsan canının söz konusu olduğu sağlık alanında hemen hemen her işlem için cihazlar kullanılır. Doğru teşhis ve tedavi için tıbbi cihazların kaliteli olması büyük önem taşımaktadır. Sektörün dünyaca ünlü isimlerinden olan Covidien ve Baxter markaları, hastalığın erken teşhisi ve doğru tedavisi için doktorlarla özel olarak çalışarak ürünlerini geliştirmektedir.

2007 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren ve 600’den fazla tedarikçiye sahip olan Onno Medical, büyük bir profesyonellikle çalışarak güvenli ve uygun fiyatlı birçok tıbbi ürünü sunmaktadır. Onno Medical, Covidien ve Baxter ürünleri başta olmak üzere birçok dünyaca ünlü markayı bünyesinde barındırmaktadır.

Metabolik, jinekoloji, üroloji, spor cerrahisi, genel cerrahi, fıtık tamiri ve spor cerrahisi başta olmak üzere çeşitli cerrahi dallarda açık ve minimal invasive işlemlerde kullanılması için tıbbi ürün tasarlayan Covidien, sıklıkla tercih edilen markalardan biridir.

Baxter ise daha çok kişileştirilmiş ve akıllı bakım sağlayan ürünleri ile gündeme gelen bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Dönüşüm getiren yeniliklere imza atma amacı ile sektöre dahil olan Baxter, sağlık alanında verimliliğin artması için çalışmalarını sürdürmektedir. Marka sayesinde evde, hastanede ya da diğer farklı ortamlardaki herkesin tedaviye bakıma erişimi sağlanmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesi sunan marka özellikle; akut ve kronik diyaliz, steril IV solüsyonları, parenteral beslenme tedavileri, jenerik enjekte edilebilir farmasötikler, sızdırmazlık ürünleri, İnfüzyon cihazları gibi birçok tıbbi alanda ürün çeşitliliğine sahiptir. Marka, küresel ayak izini destekleyen ürünler üretmesinden dolayı da sadece ülkemizde değil tüm dünyada ilk tercih edilen tıbbi cihaz markalarından biridir. Baxter ürünlerinin başında gelen Prismaflex System M150, akut böbrek yetmezliği, aşırı sıvı yüklenmesi ya da her ikisinin birden olduğu hastalar için özel olarak tasarlanmıştır.

Kronik Böbrek Hastalığında Diyalizin Önemi

Kronik böbrek hastalığının tedavisinde en önemli rolü oynayan diyaliz, böbrek hastalığı ile daha uzun yaşamayı mümkün kılan bir tedavidir. Börek yetmezliği için böbrek nakli yapılabilse de bu durum her zaman mümkün olmamaktadır. Donör böbreği beklerken diyaliz ile renal replasman tedavisi almak zorunludur. Bundan dolayı hastalar seçeneklerine göre diyaliz merkezinde ya da evde tedavi görmektedir. Hemodiyaliz ve periton olmak üzere iki farklı diyaliz çeşidi mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı, hemodiyaliz yönteminde kan, tüpler sayesinde vücuttan atılarak ve diyaliz sıvısı kullanılarak makinede temizlenmektedir. Diyaliz haftada üç kez gerçekleştirilmektedir. Her seans yaklaşık dört ile beş saat sürmektedir. Hemodiyaliz yöntemi genellikle diyaliz merkezlerinde gerçekleşse de evde yapılması da mümkün olmaktadır. Hangi diyaliz türünün hastaya uygun olduğu doktor tarafından hastalığın ve hastanın durumuna göre karar verilmektedir. Diyaliz sayesinde, böbrek yetmezliği ile uzun yıllar yaşamak ve donör böbreği beklemek mümkün hale gelmektedir.

Baxter’in Böbrek Yetmezliği İçin Geliştirdiği Ürünleri Onno Medical’de

 Baxter’in en çok ilgi gören ürünlerinden biri olan PRISMAFLEX sistemi, akut böbrek hastalıkları olan kişilerin tedavisi için tasarlanmış destekleyici bir tıbbi cihazdır. Yenilikçi bir bakış ile tasarlanan PRISMAFLEX, kişileştirilebilir özelliği sayesinde spesifik hasta gereksinimlerine göre ayarlanabilmektedir. Akut böbrek hastalıklarında en uygun tedavinin sağlanması için en önemli nokta hasta kimyasını sıvı çıkışıyla dengelemeye yarayan sıvı algoritmalarıdır. PRISMAFLEX’in otomatik ayarlama özelliği sayesinde, hasta hakkında anında geri bildirim almak tedavi sürecini kolaylaştırırken, en uygun tedavinin de uygulanmasını sağlar. Aynı zamanda otomatik ayarı sayesinde PRISMAFLEX sistemi, doktorların ayar için harcadığı zamanı da ortadan kaldırır. Bu sayede doktorlar hastalarını gözlemlemek ve ihtiyaç duydukları hizmeti sağlayabilmek için daha fazla zaman yaratabilir.

Her hastanın farklı ihtiyaçları bulunduğundan ve her hastalığın birbirinden farklı özellikleri olduğundan PRISMAFLEX akıllı özelleştirilmiş sistemi sayesinde daha avantajlı bir tedavi sunmaktadır. PRISMAFLEZ kontrol ünitesi; aralıklı hemodiyaliz (IHD – Intermittent Hemodialysis) veya yavaş düşük etkinlikli Diyaliz (SLED – Slow Low Efficiency Dialysis) yöntemlerinden farklı olarak 24 saat boyunca sürekli renal replasman tedavisi (CRRT) için özel olarak tasarlanmıştır. PRISMAFLEX sisteminin sıvı algoritmaları en yüksek terapinin sağlanması ve en fazla faydanın elde edilmesi için tasarlanmıştır. Tüm bu özelliklerin dışında PRISMAFLEX sistemi, manuel dokümantasyonun azaltılmasına yardımcı olarak iş akışını kolaylaştırmayı sağlayan EMR bağlantısına sahiptir. Hem teşhis hem de tedavi için en uygun tıbbi ürünleri sunan Baxter, böbrek yetmezliğinin yanı sıra birçok tıbbi alanda tedavi için yararlı ürünler sunmaktadır. Her geçen gün kendisini daha da geliştirerek, hastaların daha hızlı iyileşmesine katkıda bulunmaktadır. Hem Baxter’in hem de Covidien markasının birbirinden yenilikçi, tedavi için uygun tıbbi ürünlerine Onno Medical sayesinde ulaşmak mümkündür. Bu sayede sağlık kurum ve kuruluşunuzda gerçekleşen tedavi süreçlerinde hem hastaya hem de sağlık çalışanlarına birçok avantaj sunma imkanına sahip olursunuz.