Teknede Şirket Yemeği Nasıl Yapılır?
Gündem 71 Editörü • 15 Haziran 2022 10:45
Teknede Şirket Yemeği Nasıl Yapılır?

Teknede şirket yemeği birçok firma sahipleri tarafından sık tercih edilen bir organizasyondur. Bu durum da birçok firma veya şirket sahibinin teknede şirket yemeği nasıl yapılır? sorusunu sormasına neden olmaktadır.  Şirketlere özel olarak düzenlenmekte olan tekne turları sayesinde özel tanıtım yemekleri yapılmakta, şirket personelinin motivasyonu arttırılmakta, daha eğlenceli bir şekilde şirket ve bayi toplantıları yapılabilmektedir. Tekne içerisinde denize açılarak düzenlenen bu şirket yemekleri, aynı zamanda yemeksiz olarak sadece içkili, aperatif menü, kokteyl içeren tur paketleri olarak da kiralanabileceği gibi sadece tekne kiralayarak da gerçekleştirilebilmektedir. 

Deniz içerisinde ve temiz havada gerçekleştireceğiniz şirket yemeklerinde en yüksek verimi alabilirsiniz. Şirket çalışanlarının da arada değişiklik istemesi kadar doğal bir durum yoktur ara da vereceğiniz teknede şirket yemekleri sayesinde şirket çalışanlarınızın verimini en üst düzeye çekmeniz mümkündür. Tekne organizasyonları içerisinden en çok tercih edilen organizasyon seçeneği teknede şirket yemeği organizasyonu olmaktadır. Son dönemde özellikle büyük şehirlerde yükselen plazaların içerisinde her gün binlerce kişi çalışmaktadır. Çalışanına değer veren birçok işveren ise bu kişilere değişiklik olması adına arada böyle küçük jestler yapmaktadır.  

Yeni bir anlaşmanın eşiğinde olan şirketler anlaşma ortakları ile teknede şirket yemeği vererek anlaşmalarını daha ferah bir ortama taşımaktadırlar. Ve ardından gelen kutlama için harika bir ortam sağlamaktadırlar. Teknelerde şirket sahipleri tarafından verilen personel motivasyon turları ile şirket çalışanlarının aileleri de tanışma ve kaynaşma fırsatı bulmaktadırlar.  

Teknede düzenlenen şirket yemeklerinin alkollü ya da alkolsüz seçenekleri bulunmaktadır. Aynı zaman da organizasyon paketi içerisinde yer alan yemeklerden tercih edilmesi gerekmemektedir. Müşterinin isteğine ve tercihine göre de özel bir yemek menüsü hizmeti sunulmaktadır. Tüm organizasyonda olduğu gibi yemek alanında da profesyonel ve hijyenik bir ekip görev almaktadır.  Bunlara bağlı olarak teknede şirket yemeği menüsü için genel bir örnek vermek gerekirse menünün içerisinde şunlar yer almaktadır;

  • Mevsim salatası
  • Ara sıcaklar
  • Seçmeli olarak ana yemek tabağı 
  • 10 çeşide yakın sıcak ve soğuk meze tabağı
  • Yemek yanlarına garnitürler
  • İsteğe bağlı olarak vejetaryen yemek çeşitleri
  • Tatlı
  • Meyve tabağı
  • Sınırsız alkollü ya da alkolsüz içecek çeşitleri

Teknede Şirket Toplantısı 

Şirket yemeklerinin ciddi ve önemli konuları içermesi nedeniyle alkollü yemek menüleri pek sık tercih edilmemektedir. Ancak teknede şirket yemeği yeni bir ortaklığın kurulması üzerine veriliyorsa o zaman alkollü menülerde tercih edilebilmektedir. Yemek içerisinde hazır halde menülerden biri tercih edilebileceği gibi müşterinin talepleri doğrultusunda bazı değişiklikler yapılabilir veya yeniden bir menü oluşturulabilir. Yemek sırasında tekne sadece müşteriye özel ayarlandığı için içeride müşteri ve misafirler ile organizasyon ekibi üyeleri yer almaktadır.  

Teknede Şirket Yemeği 

Teknede şirket yemeği fiyatları her organizasyon şirketine ve tercih edilen organizasyon paketine göre değişiklik göstermektedir. Tek katlı bir teknenin ücreti çift katlı tekneye göre daha ucuzdur. Veya alkolsüz yemek paketlerinin ücretleri alkollü yemek paketlerinin ücretlerine göre daha az olmaktadır. Restoran teknelerde ortalama olarak kişi başı 75 TL’den başlayan bu organizasyonları 50, 100, 200 ve 300 kişilik gruplar halinde yapabilirsiniz.