Telegram Botları Nedir? En İyi Telegram Botları Listesi 2021
Gündem 71 Editörü • 31 Ocak 2021 16:05
Telegram Botları Nedir? En İyi Telegram Botları Listesi 2021

Telegram botları, birçok işleve hizmet edebilen otomatik uygulamalardır.

Telegram botu sayesinde hava durumu veya yararlı haber makaleleri hakkında ilgili bilgileri gönderebilir, hatırlatıcıları programlabilir, melodileri çalabilir, yapılacaklar listeleri oluşturabilirisiniz.

Bu tür botlar, dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan popüler bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram’da çalışır. Telegram’ın güvenliği yüksektir: kullanıcılar uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirebilir ve gizli sohbetler aracılığıyla iletişim kurabilirler. 

Telegram Botları Nedir?

Telegram üzerinde botlar, Telegram’ın 2015’te yeni bir Telegram bot API’si duyurmasının ardından ortaya çıkmaya başladı. Üçüncü tarafların bu mesajlaşma uygulamasını ana arayüzleri olarak kullanacak botlar oluşturmasına izin verir. Telegram botları listesi uzundur: birçok geliştirici, çeşitli amaçlar için benzersiz botlar oluşturmak için sağlanan API ile deneyler yapmıştır.

Kısacası, Telegram botları belirli işlevleri gerçekleştirmek , talimatları izlemek ve kullanıcılarla etkileşim kurmak için ayarlanmış uygulamalardır. Botlar Telegram ortamında çalışır ve ek bir kurulum prosedürü gerektirmez.

telegram-botlari-nedir Telegram Botları Nedir? En İyi Telegram Botları Listesi 2021

İnsanlar botları kullanarak Telegram’ın işlevselliğini artırabilir. Örneğin, arkadaşlarınıza günlük bildirimler gönderebilir, kendinize hatırlatıcılar ayarlayabilir, mesajları tercüme edebilir, hava durumu uyarıları alabilir, oyun oynayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, sohbetinize veya kanalınıza bir bot yerleştirmektir. Bu tam olarak, sohbetinize bir arkadaş eklemeye çok benzer ve yalnızca birkaç saniye sürer.

Telegram arama butonuna dokunarak ve bir botun belirli bir adını yazarak botları kolayca bulabilirsiniz. Genellikle, bot yaratıcıları ürünlerini ve nasıl çalıştıklarını tanıtır.

En İyi Telegram Botları Listesi 2021

 • eventsaggregatorbot (https://t.me/eventsaggregatorbot): Bu bot ile twitter, instagram, reddit, youtube ve rss servislerinden eklediğiniz hesapları size mesaj olarak atıyor.
 • deezermusicbot (https://t.me/deezermusicbot): Bu bot ile herhangi bir isim, albüm ya da sanatçı ismini yazıyorsunuz. Size müziği veriyor. İster indirin ister dinleyin.
 • ytranslatebot (https://t.me/ytranslatebot): Yandex.Translate altyapısını kullanan çeviri botu. Ayardan çevrilecek dil ve çevrilen dil ayarlarını yaptıktan sonra herhangi bir kelime, cümle yazın çevirsin.
 • lybot (https://t.me/lybot): YouTube altyapısını kullanan farklı bir diğer Telegram müzik botu. Şarkı veya sanatçı adını yazın müzikler karşınızda.
 • topdf_bot (https://t.me/topdf_bot): Herhangi bir dosyayı( doc, docx, odt, txt or jpg ) pdf formatına dönüştüren bot.
 • thefeedreaderbot (https://t.me/thefeedreaderbot): RSS okuyucu botu. RSS kaynağınızı buraya atın. Opml dosyasını da destekliyor. Ek bir uygulama8 yerine Telegram üzerinden haberleri alın.
 • vkmusic_bot (https://t.me/vkmusic_bot): Bu Telegram botu ile VK.com müzik altyapısını kullanarak müzik indirebilirsiniz.
 • airtrack_bot (https://t.me/airtrack_bot): Bu bot sayesinde Türkiye dahil desteklenen ülkeler için uçak fiyatlarını görebilirsiniz.
 • w_e_a_t_h_e_r_bot (https://t.me/w_e_a_t_h_e_r_bot): Bu bot ile o gün, yarın, haftalık olarak hava durumunu alabilirsiniz.
 • pokerbot (https://t.me/pokerbot): Bu bot ile diğer Telegram kullanıcılarıyla online poker oynayabilirsiniz.
 • kandilli_bot (https://t.me/kandilli_bot): Depremin şiddetine göre özelleştirebileceğiniz deprem uyarı botu.
 • youtubewatchbot (https://t.me/youtubewatchbot): YouTube’da eklediğiniz bir kanal yeni video yüklediğinde bildirim atan bot.

Sonuç

Sonuç olarak, Telegram botları, mesajlaşma uygulaması Telegram ortamından hiç ayrılmadan birçok görevi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Çok sayıda işlevin entegrasyonu için Telegram üzerindeki botlar mükemmel bir özelliktir, ancak botların kullanımından kaynaklanan potansiyel güvenlik risklerini göz ardı etmelisiniz.

Telegram botları konusunda birçok bilgiyi ve listeyi içeren bu içeriği beğendiyseniz, bir diğer içeriğimiz olan Telegram grupları içeriğine de göz atabilirsiniz.

Gündem 71 Teknoloji