En İyi Telegram Grupları Listesi – En İyi Sohbet Linkleri 2021 – 2022
Gündem 71 Editörü • 10 Ocak 2022 23:51
En İyi Telegram Grupları Listesi – En İyi Sohbet Linkleri 2021 – 2022

En İyi Telegram grupları listesi: olarak hazırladığımız binlerce kişi tarafından ilgiyle takip edilen telegram kanalları listesini güncelledik.

Telegram, piyasadaki yeni bir mesajlaşma uygulaması değil ancak Telegram’ın çılgınlığı ve popülaritesi son yıllarda gittikçe büyüdü. Telegram, temelde kullanıcıların mesajları, videoları, resimleri vb. Ücretsiz olarak paylaşabildikleri bulut tabanlı bir mesajlaşma hizmetidir.

Telegram ilk olarak 2014 yılında kullanıcıların birbirlerine bir şeyler gönderebilecekleri ücretsiz bir mesajlaşma uygulaması olarak tanıtıldı. Geçmişte insanlar doğrudan etkili olmayan mesajlar göndererek birbirleriyle mesajlaşır ve iletişim kurarlardı. Ancak Telegram ve WhatsApp gibi platformlar bu ekosisteme yeni bir soluk getirerdi.

Bu yüzden, 2021 ve 2022 yılının en iyi telegram kanalları koleksiyonlarının listesine girmeden önce. Telegram ile ilgili hiçbir şeyi kaçırmamanız için bazı temel telegram bilgilerinin üzerinden geçeceğiz.

İlk önce Telegram’ın gerçekte ne olduğunu anlayarak başlayalım?

Telegram nedir?

Telegram, şüphesiz tüm zamanların en başarılı mesajlaşma uygulamalarından biridir. Tüm dünyada yaklaşık 14 desteklenen dil mevcuttur ve kullanılmaktadır.

Telegram uygulaması hayata girdiğinden beri her geçen gün büyüyerek yaklaşık 200 milyon+ aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığı tahmin edilmektedir. Bu rakamlar Telegram uygulaması altyapısının ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor ki uygulama Google Play mağazasında neredeyse 4,5+ yıldız derecesine sahip.

Telegram’ın en iyi yanı, Gizli sohbet, Çoklu profil resmi, Grup özelleştirme ve çok daha fazlası gibi hiçbir uygulamanın sunmadığı özelliğidir. Bu özellikler, işleri diğer sohbet uygulamalarından çok daha kolay hale getirmeye yardımcı olur.

Telegram uygulaması hakkında temel bilgiler.

1.GeliştiriciTelegram
2.Değerlendirme4.5+ Yıldız
3.İndirilenler500 milyon +
4.Boyut37.9 MB
5.En son sürüm7.2.1

Şu anda kullanmanız gereken En İyi Telegram Özellikleri

Bu haber içerğini okuyan bir çoğunuz bu özellikleri zaten biliyor olabilir, ancak yeniyseniz ve bu özellikleri bilmiyorsanız, telegram uygulaması için en iyi kısmı kaçırıyorsunuz demektir.

İşte bunlar şu anda denemeniz gereken en iyi telegram özelliklerinden bazıları;

Canlı Konum Paylaşımı

Evet, doğru okudunuz. Konumunuzu arkadaşlarınızla veya ailenizle telegram uygulamasından hemen paylaşabilirsiniz . Bu özellik, diğer bazı gecikmeli ve büyük boyutlu uygulamaları yalnızca konumlarını paylaşmak için kullanan kişiler için son derece yararlı olabilir.

Bu özelliği kullanmak için sohbete gidin, ardından eke tıklayın ve ardından konumu paylaşın.

Gizli Sohbet

Bu yalnızca telegram platformundan başka hiçbir yerde bulamadığımız bir özellik. Özellikle sohbet hakkında konuştuğumuzda, yaptığımız sohbetleri kimsenin görmesini istemiyoruz, bu yüzden burada bu özellik size çok yardımcı olabilir.

Temel olarak, bu özelliği kullandığınızda sohbetler otomatik olarak yok edilecek ve asla telegram sunucularına kaydedilmeyecektir. Bu özelliği kullanmak için herhangi bir sohbete tıklamanız ve ardından gizli sohbet özelliğini seçmeniz yeterlidir.

Telegram’da Botlar

Botlar, Telegram’ın birçok şeyi yönetebileceğiniz son derece yararlı ve yaratıcı bir parçasıdır. Telegram üzerinde bir grubunuz varsa ve bazı kelimeleri kısıtlamak istiyorsanız, bunu bir bot programlayarak yapabilirsiniz. Telegram, aralarından seçim yapabileceğiniz ve kendi özelleştirilmiş ChatBot’unuzu oluşturabileceğiniz tonlarca bot sunar.

Özelleştirilmiş Bildirimler

Bildirimler, herhangi bir sosyal medya platformunda çok önemli bir rol oynar ve bildirimlerin özelleştirilmesi çok önemlidir, çünkü bazen çok rahatsız edici olabilirler.

Telegram, kullanıcılarına belirli grupları sessize almak veya yalnızca belirli bildirimleri almak gibi birçok özelleştirme seçeneği sunar.

Telegram Grubu nedir?

Şimdi size en iyi telegram kanallarının bir listesini sunmadan önce, grup sisteminin telegram da faydalarıyla nasıl çalıştığını anlamaya başlayalım.

Telegram grupları WhatsApp gruplarına çok benziyor ancak üye sayısı ve özelleştirme seçenekleri WhatsApp’tan çok daha fazla.

Telegram grupları başlıca iki tipte olabilir:

  • Genel Gruplar – Temel olarak genel gruplar, Telegram’da aranarak doğrudan birleştirilebilen gruplardır.
  • Özel Gruplar – Bunlar, yalnızca davet bağlantısı ile katılabilen gruplardır ve doğrudan aramalarda görünmezler.

En İyi Telegram Grupları Listesi

Telegram grupları 2021 yılı listesi 01.01.2021 itibariyle güncellenmiş ve yeni gruplar eklenmiştir.

Not: Aşağıdaki grup linkleri üzerine tıklayarak istediğiniz grup üzerinde sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Telegram Gruplarına Nasıl Katılırım (Kılavuz)

telegram-gruplari En İyi Telegram Grupları Listesi - En İyi Sohbet Linkleri 2021 - 2022

Telegram ve telegram grupları hakkında her şeyi tartıştığımız gibi, eğlenmek için gruplara nasıl katılabileceğimizi öğrenelim. Telgraf gruplarına katılmak için temelde iki yöntem vardır, burada her iki yöntemden de bahsedeceğiz.

Herhangi bir gruba katılmak, sanki halka açık bir gruba katılmak istiyormuşsunuz gibi tamamen grubun türüne bağlıdır. Ardından, telegram uygulamasının arama çubuğuna kanalın adını yazmanız yeterlidir ve gruba kolayca katılabilirsiniz.

Gizli veya özel bir gruba katılmak için, arkadaşınızdan alabileceğiniz davetiyeye sahip olmanız gerekir veya yukarıdaki listeden gruba katılabilirsiniz.

Telegram Gruplarının Özellikleri

Sohbet robotları

Sohbet robotları, grup sahipleri için çok yararlı olan bir özelliktir çünkü telgraf grubunu yönetmek bazen çok zor olabilir. Telegram da kullanılabilen birkaç tür sohbet robotu vardır.

Anketler

Anket oluşturmak, izleyicilerinizden geri bildirim almanın en iyi yollarından biridir. İhtiyacınıza göre anket yapabilir ve ardından grubunuzda paylaşabilirsiniz.

Sabitlenmiş Mesajlar

Mesajları sabitlemek, temel olarak bir mesajı grubunuzun üstüne sabitlemek anlamına gelir, böylece vurgulanır ve izleyicileriniz onu kolayca okuyabilir.

Sonuç:

Telegram, grup sohbetlerini seven ve yeni bir şeyler öğrenmek isteyenler için en iyi sosyal medya platformlarından biridir. Duvar Kağıtlarından Filmlere, Bilgiden Eğlenceye her şeyle ilgili telegram gruplar bulabilirsiniz. Umarım 2020 ve 2021 yılı için En İyi Telegram Grupları listesi üzerindeki bağlantıları hakkındaki bu haber içeriğini beğenirsiniz. Bunları deneyebilir ve hangisinin size en uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Yakında haber içeriğini güncellemeye devam edeceğiz.

SSS

Telegram Grupları Nasıl Bulunur?

Telegram grupları bulmak için haber içeriğinde verilen telegram grup listesi üzerindeki bağlantıyı tıklayarak istediğiniz telegram grubunu bulabilirsiniz.

Telegram Grupları Nedir?

Telegram’da birden fazla kişi ile aynı anda mesajlaşıp dosya alışverişi yapabilmemizi sağlayan özelliğine Telegram Grup Sohbeti diyoruz. Telegram grup sohbeti sayesinde onlarca kişiyle aynı anda iletişim kurup dosya, görsel, video, konum vb birçok paylaşımda bulunabiliyoruz.

Telegram Gruba Katılma

Haber içeriğinde verilen Telegram grupları arasından katılmak istediğiniz grup linki üzerine tıklamanız ve ardından gruba katılmak için onay vermeniz ile birlikte Telegram gruba katılma işlemini tamamlamış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Spotify Premium Hesaplar

dmca-badge-w100-5x1-11 En İyi Telegram Grupları Listesi - En İyi Sohbet Linkleri 2021 - 2022

Gündem 71 Teknoloji