Tesettür Giyim
Gündem 71 Editörü • 15 Temmuz 2021 14:37
Tesettür Giyim

Özellikle kadınlar için tasarlanmış olan tesettür giyim modellerinde vücut hatlarının belli olmaması amaçlanmaktadır. Bu alanda hazırlanmış tunikler, elbiseler, pardesüler, etekler başta olmak üzere tüm giyim ürünleri tesettür giyim olarak sunulmaktadır. Tesettür giyim modelleri bu konuda gelen talep üzerine ortaya konulmaktadır. Böylece kendi içinde bir sektör olarak tesettür kıyafetlerin tasarımı ve sunumu söz konusu olmaktadır.

Tesettür kıyafetlerin sunumunda kadınların dışarıda bu kıyafetleri giydiklerinde dikkat çekmemeleri ve bedenlerinin belli yerlerini kapatmaları amaç edinilmiştir. Bu tür kıyafetler kadınların içeride ve dışarıda giydikleri kıyafetler şeklinde ayrılmaktadır. İç kıyafetlerde biraz daha kadınsı özelliklere ve süse önem verilirken dış kıyafetlerde biraz daha tesettür sınırlarına dikkat edilmektedir. Tesettür giyimde abiye kıyafetler de çok önemli bir yere sahiptir. Bu kıyafetlerde işlemeler, taşlı ve parlak kumaşlar tercih edilmektedir.

Tesettür Giyimde Tercih Edilen Modeller

Kadınlar için yeni ve geniş bir sektör olarak hizmet sunmaya başlayan tesettür giyim farklı modelleri ile dikkatleri çekmeye başlamıştır. Bu tasarımlarda günlük hayatta şık ve rahat kombinlerin hazırlanması söz konusu olmaktadır. Günlük kıyafetlerde bol ve salaş modeller ön plana çıkarken özellikle tuniklerde kot, keten ve ipek kumaşlar çokça kullanılmaktadır. Günlük modeller içerisinde yer alan elbiselerde özellikle yaz aylarına özel hafif ve serinleten kumaşlara yer verilmektedir.

Bunun yanında özel günler için de abiyeler ve gece elbiseleri tasarlanmaktadır. Bu alanda çok geniş yer tutan abiyelerde etek boyu uzun abiyeler, parlak kumaşlarla hazırlanmış tesettür modelleri en çok tercih edilen kıyafetlerdir. Bu kıyafetlerde geleneksel modeller ve işlemeler de çokça kullanılmaktadır.

Her Sezona Özel Tesettür Giyim

Moda dünyasında yaşanan sezon yeniliklerine tesettür giyim alanında da rastlanmaktadır. Tesettür modeller kadınların yaşam tarzına ve isteklerine bağlı olarak yeni sezon ürünleri olarak yenilenmektedir.

Yeni sezona yeni ve göz alıcı modeller ile adım atan tesettür giyim sektöründe yeni modellere çok fazla talep olduğu görülmektedir. Bu sebeple bu sektörde her sezon için yeni tasarımların yapılması ve kadınların beğenisine sunulması söz konusu olmaktadır.

Tesettür giyim ülkemizde en çok tasarımın yapıldığı ve en çok müşterisi bulunan sektör olma yolunda ilerlemektedir. Bu sebeple tesettür kıyafetlerin sunumunda ve her sezon yeni modellerle müşterilerinin karşısına çıkması bir zorunluluk halini almıştır. Siz de yeni nesil ürünler için https://www.ihvan.com.tr/tesettur-giyim internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz!