Tıbbi Atıklar Özenle Sterilize Ediliyor
Gündem 71 Editörü • 16 Nisan 2020 11:21
Tıbbi Atıklar Özenle Sterilize Ediliyor

Kırıkkale Belediyesi; Covid-19 ile mücadele kapsamında tedbirlerini en üst seviyede tutmaya devam ediyor.

Salgın ile birlikte kullanımı artan tıbbi atıklar, Kırıkkale Katı Atık Birliği Entegre Tesisinde, özenle sterilizasyon işlemleri yapıldıktan sonra bertaraf ediliyor.

Sağlık kuruluşlarından alınan tıbbi atıklar ile karantina bölgelerinden alınan tüm atıklar Tıbbi Atıklar Kontrolü Yönetmeliği kapsamında halk sağlığı ve çevre sağlığı dikkate alınarak Kırıkkale Katı Atık Birliği Entegre Tesislerinde, sterilizasyonu sağlanarak bertaraf ediliyor. Tıbbi atık toplama aracı ile toplanan tıbbı atık ve tıbbi atık olarak değerlendirilen atıklar, direk olarak sterilizasyon işlemine tabi tutuluyor.

Salgın döneminde atık yönetiminin toplum sağlığı açısından büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Katık Atık Birlik Müdürlüğü yetkilileri; Koranavirüs ile enfekte olmuş ve karantinaya alınmış kişilerin de kullandığı tüm atıkların tıbbi atık olarak nitelendirilerek, Entegre Tesiste her gün düzenli olarak tıbbi atıkları uygun koşullar altında bertaraf edildiğini, ayrıca tıbbi atıkları toplayan araçların ise tıbbi atık boşaltımı sonrası temizlenerek dezenfekte edildiğini ifade ettiler.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!