TikTok Filigransız Video İndirme
Gündem 71 Editörü • 15 Ekim 2022 22:45
TikTok Filigransız Video İndirme

TikTok filigransız video indirme için birçok yol vardır. TikTok video üzerindeki filigranı için profesyonel düzenleme becerisinin gerekli olmadığına söz veriyoruz.

Bir milyardan fazla kullanıcısı olan TikTok, izleyicilerle bağlantı kurmak için harika bir platformdur. Ama video üzerinde bulunan TikTok filigranı neden orada dursun? Videolarınız TikTok’ta oldukça fazla izleniyorsa, bunları Instagram Reels olarak paylaşmak veya sosyal medya pazarlama stratejinizin bir parçası olarak çapraz paylaşmak isteyebilirsiniz.

TikTok’tan bir video indirdiğinizde, bir filigran içerdiğini fark edeceksiniz. Bu, özellikle videonun önemli bir bölümünü kapsıyorsa can sıkıcı olabilir. Neyse ki, bir TikTok filigranını kaldırmanın birçok yolu var!

TikTok filigranı nedir?

TikTok filigranı, videonun üstüne eklenen bir grafiktir. Bir filigranın amacı, medyanın kaynağını açık hale getirmektir, böylece onu atıfta bulunmadan yeniden gönderemezsiniz.

TikTok, görebileceğiniz gibi, orijinal posterin kullanıcı adının yanı sıra logosuyla birlikte bir filigran içerir:

TikTok, video oynatılırken hareket edecek olan sıçrayan bir filigran ekler. Bu, onu kaldırmaya çalıştığınızda ek bir zorluk oluşturabilir.

iOS ve Android’de TikTok Filigransız Video İndirme: 4 Yöntem

İster iOS ister Android kullanıyor olun, bir filigranı kaldırmanın dört temel yöntemi vardır:

 • Videodan kırpın
 • Filigranı kaldırmak için bir uygulama kullanın
 • Kaldırmak için bir video düzenleme aracı kullanma
 • Videonuzu ilk etapta filigran olmadan kaydedin

iPhone’da TikTok filigranı nasıl kaldırılır

iPhone’unuzdaki bir TikTok filigranını kaldırmak basit ve hızlıdır. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, videonuzu indirerek başlamanız gerekir.

 1. Paylaş simgesine dokunun (“Beğen” ve “Yorum” un altındaki hızlı ok
 2. Bir dizi TikTok hesabı ve paylaşabileceğiniz bir dizi uygulama göreceksiniz. Bunun altında, üçüncü sırada “Videoyu Kaydet”i göreceksiniz.
 3. Videoyu telefonunuza kaydetmek için buna dokunun.

TikTok filigranını kaldırmak için videoyu kırpın

Yukarıda belirtildiği gibi, videoyu kırpmak en basit yaklaşımdır. Değiştirilen en boy oranını sorun etmiyorsanız ve video konunuz ortalanmışsa, bu işe yarayacaktır.

 1. İlk önce videoyu Fotoğraflar uygulamanızda açın.
 2. Sağ üst köşeden “Düzenle”yi seçin ve ardından altta görünen seçenekler satırından “Kırp” simgesine dokunun.
 3. Filigranı kırparak videonun boyutlarını düzenlemek için sıkıştırın ve yakınlaştırın. Filigran etrafa sıçradığından, videonuzun birden fazla alanını kırpmanız gerekir.
 4. Çalışmanızı kaydetmek için “Bitti”ye dokunun.

Videonuzu kırptıktan sonra, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için oynatın. Olmadıysa, başka bir şey denemenin zamanı geldi.

Bir TikTok filigran temizleme uygulaması kullanın

Apple Store’da “TikTok filigranını kaldır” ifadesini ararsanız, yalnızca bu amaç için tasarlanmış birçok uygulama bulacaksınız. Dedikleri gibi, gereklilik buluşun anasıdır!

Aslında, seçeneklerin sayısı ezici olabilir. SaveTok, SaveTik, Saver Tok, TokSaver, TikSaver—bunları birbirinden ayırmak zor olabilir! Peki biri nasıl seçilir?

Pekala, dalmadan önce, bu uygulamaların hiçbirinin TikTok ile bağlantılı olmadığını bilin. Hepsi, filigran sürecini atlamak için tasarlanmış, onaylanmamış araçlardır. Böylece bir gün TikTok API’lerini değiştirirse çalışmayı bırakabilirler.

Her şeyden önce, bu uygulamaların tümü filigranı kaldırmaz. TokSaver gibi bazıları, kaydedilmiş bir filigran içermeyen TikTok koleksiyonunu telefonunuza indirmeden düzenlemek için tasarlanmıştır.

Filigran olmadan TikTok nasıl indirilir (veya çevrimiçi filigranı kaldırır)

Ya size TikTok’unuzu filigran olmadan, App Store veya Google Play’i ziyaret etmeden kaydedebilirsiniz.

TikTok vidolarını filigran olmadan indirebilen MusicalDown.com veya (kafa karıştırıcı bir şekilde) MusicalDown.xyz gibi önceden MusicallyDown olarak bilinen birkaç web sitesi var. SnapTik , TikFast ve TikMate gibi diğer web siteleri de aynı şekilde çalışır.

Bunlardan bazıları, örneğin SnapTik, App Store veya Google Play’den de indirilebilir. Ancak telefonunuza yeni uygulamalar eklemek istemiyorsanız, bir web sitesi uygundur!

Ayrıca yukarıda bahsedilen uygulamalar gibi bu web sitelerinin de TikTok ile hiçbir bağlantısı yoktur. Bu, TikTok uygulamalarında değişiklik yaparsa sonunda çalışmayı tamamen bırakabilecekleri anlamına gelir.

Hepsi aynı şekilde çalışır. Filigran olmadan bir TikTok’u nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Uygulamada indirmek istediğiniz TikTok’u bulun.
 2. “Paylaş”a ve ardından “Bağlantıyı Kopyala”ya dokunun.
 3. iPhone’unuzun web tarayıcısını açın ve çevrimiçi araca gidin.
 4. Kopyalanan URL’yi alana yapıştırın.
 5. Videonun işlenmesi bittiğinde, MP4 olarak kaydetmek için “İndir”e dokunun.
 6. Bazı araçlar “Filigran” veya “Filigran yok” seçeneği sunabilir. Kendin için bir tane bulabileceğine inanıyorum!

iOS ve Android uygulamalarının aksine, bu web siteleri masaüstünde de çalışacak. TikTok’unuzu filigransız indirmek için yukarıdaki aynı işlemi kullanacaksınız!

gundem71.com – Teknoloji