Tiktok Hesap Çalma Nasıl Yapılır? [2020 Yeni Yöntem]
Gündem 71 Editörü • 8 Aralık 2020 22:05
Tiktok Hesap Çalma Nasıl Yapılır? [2020 Yeni Yöntem]

Popüler sosyal medya video platformu Tiktok hesap çalma nasıl yapılır bu haber içeriği sayesinde öğrenerek önlem alabilirsiniz.

Son zamanlarda birçok Tiktok kullanıcısı tarafından merak konusu olan tiktok hesabı çalma işleminin zor olduğu sanılıyor. Aksine çok kolay olan tiktok hesabı ele geçirme işlemini aşağıdaki yöntemler sayesinde basit ve kolay adımlarla yapabilirsiniz.

Tiktok Hesap Çalmada Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

tiktok hesap çalma

Tiktok hesap çalmak için bilinen bazı popüler yöntemler vardır. Bu yöntemleri öğrenerek hesabınızın çalınmasına engel olabilirsiniz. Aşağıda anlatılan 3 popüler hesap çalma yöntemini öğrenerek hesabınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olabilirsiniz;

[Birinci Yöntem] Tiktok Hackleme; Bu yöntem sayesinde hesabını ele geçirmek istediğiniz kişinin telefon numarası, doğum tarihi vb. bilgilerini deneyerek basit şifreleri öğrenme mümkün olabilmektedir. Bu nedenle tüm sosyal platformlarda kullanılan şifrelerinizi güçlü bir şifre (sayı, karakter ve harf) kombinasyonu kullanmalısınız.

[İkinci Yöntem] Virüs Yöntemi İle Hesap Çalma; Diğer bir popüler yöntem olan virüs yöntemi sayesinde Tiktok hesabı ele geçirilebilmektedir. Bu yöntemde hesabını çalmak istediğiniz kişinin bilgisayar yada cep telefonuna bir virüslü dosya bulaşması ile mümkün olmaktadır. Trojan ya da bir diğer adıyla Keylogger isimli virüs programı ile kullanıcının klavye ve dokunma hareketleri kayıt altına alınarak hesap çalma işlemi yapılmaktadır. Tüm cihazlarınızda profesyonel bir virüs programı kullanarak tüm sosyal medya hesaplarınızı güvende tutabilirsiniz.

[Üçüncü Yöntem] Hesap Bilgileri İsteyen Platformlar; Birçok internet sitesi ve üçüncü parti mobil uygulama sosyal medya hesap giriş bilgilerinizi istemektedir. Güvenilmeyen üçüncü parti internet siteleri ve Tiktok uygulamaları da yine giriş bilgilerinizi isteyerek kayıt altına alarak hesabınızın çalınmasına neden olmaktır. Bu nedenden ötürü güvenmediğiniz site ve mobil uygulamalara hesap bilgilerinizi vermeyerek hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Tiktok Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

TikTok hesabınıza giremiyorsanız ilk olarak Tiktok resmi sitesinden (http://tiktok.com/) şifrenizi değiştirmeye çalışın yeni şifre alabilirseniz güvenlik açısından Gmail ve hesap kullanıcı gizlilik ayarlarınızı güncelleyin.

Giriş Yap seçeneğine tıklayın

E-posta veya Telefon Numarası’nı seçmek için Şifremi unuttum’a basın.

E-posta adresinizi girin ve bir şifre sıfırlama linki e-posta adresinize gönderilecek / Telefon numaranızı giriniz ve telefon numaranıza bir onay kodu gönderilecektir.

E-postamızı almadıysanız, lütfen yazımınızı ve e-posta sağlayıcınızın spam klasörünü tekrar kontrol edin.

Tiktok Hesap Çalma Video Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=mQDua_SlqcY

Bu haber içeriğimizi okuyanlar bunu da beğendi: Pubg Mobile Rootsuz Hile 2020 Nasıl Yapılır

Gündem 71 Teknoloji