Tişört Baskı Makinesi Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?
Gündem 71 Editörü • 16 Nisan 2022 05:17
Tişört Baskı Makinesi Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüz teknolojisi sayesinde herkes kendi tarzına göre tişörtlerini renklendirebiliyor. En çok ilgi gören teknolojik ürünlerden biri de tişört baskı makineleridir. Süblimasyon baskı da denen bu yöntem, kalıcı baskılarda ve belli adette yapılması gereken işlerde tercih edilir. Tişört baskı makinesinin diğer baskı yöntemlerine göre çeşitli avantajları ve dezavantajları olduğu söylenebilir. Baskı sırasında dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar da vardır. Teknofinal aracılığı ile tişörtlerinizi renklendirmek artık çok kolay!

Özel süblimasyon boyaları ile 180 derecede ısı transfer baskı yöntemi ile karşı tişört üzerine nüfus eder. Bu süreç transferin gerçekleştiği süreçtir. Sıvı halden gaz hale geçen süblimasyon, boya pamuk polyester karışımı olan tişörtler üzerine nüfus eder ve transfer gerçekleşir. Diğer lazer baskı makinelerinde yapılan transfer kağıtlarına oranla maliyeti düşük bir yöntemdir. Bir süblimasyon yazıcı ile yani tişört baskı makinesi ile tişört baskıları pratik bir şekilde hazırlanabilir.

Sublimasyon transfer kağıtlarının en büyük avantajı, lazer yazıcı transfer kağıtlarına göre daha düşük bir maliyete sahip olmalarıdır. Sublimasyon baskı tekniğinde özel polyester karışımlı malzeme ile çalışılmasına dikkat edilmelidir. Baskı pamuklu kumaş üzerine yapılamamalıdır. Koyu zeminlerde çok iyi sonuçlar alınmaz.

Teknofinal kalitesi ve güvencesi ile satın alabileceğiniz tişört baskı makineleri ile siz de istediğiniz tişörtleri çeşitli baskılar ile renklendirebilirsiniz. Dilerseniz toptan satın alacağınız tişörtlerle kendi mağazanızda baskılı ürünleri satışa çıkarabilirsiniz. Toptan alışverişin bir numaralı isimlerinden Teknofinal, toptan çerçeve ve birçok başka seçenekler ile size avantajlı imkânlar sunuyor.

Baskılı Tişörtlerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Özellikle gençler tarafından çok fazla tercih edilen baskılı tişörtler, renk renk seçenekleri ile oldukça fazla ilgi görüyor. Tişört baskı makinesi ile yapılan çeşitli desen ve modeller kişinin tarzını yansıtmasına da yardımcı oluyor. Günümüzde sadece genç ve çocuklar değil yetişkinlerde baskılı tişörtlere ilgi gösteriyor.

Tişört seçimlerinde hayran olunan gruplar, sözler, resimler tişörtlerde kendini gösteriyor. Herkes severek aldığı bu tişörtleri uzun süre kullanmak ister. Uzun süreli bir kullanım için de uyulması gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi yıkanma aşamasıdır. Uzun süreli bir kullanım elde etmek için Tişört baskı makinesi ile desenlendirilen tişörtlerin yıkanma talimatlarını aşağıda inceleyelim.

  • Öncelikle tişörtün kirlendiğinden emin olmalısınız.
  • Renkli ve beyaz olan baskılı tişörtler yıkama öncesi birbirinden ayrılmalıdır.
  • Güçlü lekeler ile hafif lekeleri de birbirinden ayırmanız gerekir.
  • Tişörtün etiketinde yazan yıkama talimatları dikkatle okunmalıdır.
  • Yıkama talimatlarına uygun sıcaklık derecesi ayarlanmalıdır. Tişörte uygun deterjan seçmek de oldukça önemlidir. Beyazlar için ayrı renkliler ve siyahlar için ayrı deterjanlar kullanılmalıdır.
  • Tişörtü makineye atmadan mutlaka ters çevirmeniz gerekir.
  • Ön yıkama gerektiren bir leke ile karlı karşıyaysanız öncesinde tişörtü suda bekletebilir ya da makinenin ön yıkama ayarını yapabilirsiniz.
  • Yıkama aşaması tamamlandıktan sonra kurutma aşamasına geçin. Baskılı tişörtlerde kurutma makinesi kullanılmasının bir sakıncası yoktur.