Tolga Tanrıverdi İYİ Parti Kırıkkale Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
Gündem 71 Editörü • 11 Mart 2023 23:43
Tolga Tanrıverdi İYİ Parti Kırıkkale Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

İyi Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Tolga Tanrıverdi Cumartesi günü İl başkanlığında aday adaylığı başvurusunu yaptı. 

İl Başkanı Yavuz Kuzucu ve Merkezi ilçe başkanı Arap Osman Baran ve çok sayıda partinin katılımıyla gerçekleşen aday adaylık başvurusuna İyi Parti eski il başkanı ve İyi Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Bülent Altınışık’ta katıldı.

Tolga Tanrıverdi yaptığı açıklamada partinin Ankara teşkilatında görev aldığı hatırlatarak İyi Parti’nin Türkiye’nin ve Kırıkkale’nin umudu haline geldiğini dile getirdi.

Tanrıverdi yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Arkadaşlar şimdi çok ilginç şeyler var anlatmak istediğim aslına bakarsanız ama fazla uzatmayacağım vaktinizi.

Bugüne kadar geçim sıkıntılarıyla  Mevlüt Çankaya Konya’da 2 çocuk babası bir kardeşimiz 37 yaşında kamyonunu kupasına kendisini asarak intihar etti. Bunları biz basından göremiyoruz. Arkadaşlar bir baba Kocaeli’nde kızına okulun istediği pantolonu alamadığı için kendini astı karısına not bıraktı.Durum çok ciddi. Yani hiç kimseye burada bana Avrupa bize kıskanıyor demesin. bir depremde 50.000 kişi öldü 50.000 kişi  savaşlarda ölmüyor.

Depremin olduğu gece parti ve teşkilat olarak yola çıktık  .Ankara  birinci bölge koordinatörümüz kadın kollarından Koordinatör arkadaşımız Ayşegül Demirkol Ankara İl Başkanı yardımcı Gençlik Kolları Başkanı Fatih Koca ve ben Görevli olarak yola çıktık .Eşim de bizi bırakmak istemedi. Gittiğimizde akşam saatlerinde Gece saatlerinde sessizce geçiyorduk. Sebebi neydi biliyor musunuz?  yıkıntıların altında insanlar bizim ayak Sesimizi duyup da ümitlenmesin diye .

İnsanları kayaların betonların altından çıkartmak için çekiç kullandık birinci günü.  2 gün aynı şekilde birinci günün gecesinde oradaydık. 2 gün aynı şekilde daha sonra hiltilerle 5 kat betonu kırmaya çalıştık sadece 3 günü sonunda büyük bir aletler vinçler buraya ulaştı ve ondan sonra yavaş yavaş bir şeyler yoluna girmeye başladı. Maalesef herkesin söylediği yere yine geliyoruz yalnızca halk vardı ama devlet yok tu.  Bunu biz orada yaşadık tüm gün boyunca banyo yapmadık. Ayakkabımızı ayakkabılarımızı çıkartmadık.  Arabamı en alttan En üste kadar üstündeki bagaja kadar doldurmuştum içinde çorap vardı. Elbiseler vardı ilk gittiğimiz bir saat içinde çoraplar dahil tamamını verdik. ayakkabımı ç ıkartıp çorabını değiştirecek pozisyonum olmadı. Çünkü çorap bile yok ilk gün arabamızda içtiğimiz suları 7 yaşındaki çocuklara verdik. Bunların tamamı cep telefonunda fotoğrafları var .ama böyle şeylerin reklam edilmesi hoş olmayacak diye bir siyasi parti temsilcisi olduğumuz dan  dolayı hiçbir yerde paylaşmadım.

Bu arada çok sevdiğim Değerli arkadaşlarım benim için 1 gün akşamında konuştuğumuz ikinci günden itibaren bu tür organizasyonumuzu hazırlayan Değerli arkadaşlarım Kırıkkale’li  kardeşlerim Ankara’dan üçüncü günün sabahında tırı yolladılar . 4. günü oraya ulaştı ile boşalttı. Dağıttık insanlara herkes perişandı. Bugün hala çadır bulamıyoruz bir ay oldu . 37 gün oldu neredeyse ve  daha beteri kefen bulamadık .Benim eşimin psikolojimi psikolojisi bozuldu .Benim psikolojim bozuldu .Geceleri uyuyamaz hale geldik.  Arkadaşlar burası bizim ülkemiz ya bizim memleketimiz biz bunları hak etmiyoruz. Bunların tamamı kötü yönetimden dolayı kaynaklandı . Bizim insanımız fedakar cefakar. Yollar tırlarla  doluydu .sadece Avrupa’dan yüzlerce tır geldi .Buraya genel başkan yardımcımızla organize ettik. oraya ilk giden ekip neredeyse bizim ekibimiz oldu  .Herkes Hayret ettiği millet şaşırdı. Nasıl yaptınız bu kadar hızlı diye. Demek ki isteyince oluyormuş. Arkadaşlar iyi Parti teşkilatları en zor anlarda deprem bölgesinde olduğu ve eline attı söylemek istediğim.

Eğer desteğinizle İyi Parti’den Kırıkkale Milletvekili olursam veya olmazsam aday adayı gibi aday gibi çalışacağım milletvekili olduğum takdirde Aşağıdaki sözleri huzurunuzda veriyorum.Dik duracam .Profesyonel ekip kuracam .Bu ekip Kırıkkale’nin degişik kesimlerinden  insanlarla  olacak.Herkese yakın olacam.  Tüm hemşehrilerime bir telefon kadar yakın olacağım. Aracısız,herkese ben cevap verecem Kırıkkale’nin  elini masaya vuracak ağabeye ihtiyaç var .Desteğinize talibim. Oylarınıza talibim.

tolga-tanriverdi-iyi-parti-kirikkale-milletvekili-aday-adayligi-acikladi-2 Tolga Tanrıverdi İYİ Parti Kırıkkale Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
tolga-tanriverdi-iyi-parti-kirikkale-milletvekili-aday-adayligi-acikladi-4 Tolga Tanrıverdi İYİ Parti Kırıkkale Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
tolga-tanriverdi-iyi-parti-kirikkale-milletvekili-aday-adayligi-acikladi-3 Tolga Tanrıverdi İYİ Parti Kırıkkale Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!