Tonik Cilt Temizleyici
Gündem 71 Editörü • 31 Ekim 2022 21:23
Tonik Cilt Temizleyici

Tonik, cildi etkili bir şekilde temizleyen, kiri ve makyaj kalıntılarını ortadan kaldıran özel içerikli cilt temizleme ürünlerinin ortak adıdır. Ciltte biriken yağ, kir ve ölü deri kalıntılarını çözen yüz temizleyicidir. Tonik temizleyicinin bu temizlik için hazırladığı kir ve yağı etkili bir şekilde yok eder. Ciltteki kiri, yağı ve fazla sebumu tek adımda temizlemek mümkün değildir.

Ölü hücreler ve sebum ciltte birikir ve cilde zarar verir. Akne ve bazı cilt sorunlarına neden olabilir. Ancak solgun ve cansız bir görünüm oluşabilir. Öte yandan tonikler, ciltteki kiri ve sebumu temizlemeye yardımcı olarak cildi parlak ve sağlıklı bırakır. Özellikle karma ve yağlı ciltler olmak üzere sebum salgısını dengelemeye yardımcı olurlar.

Yağlı Ciltler İçin Tonik

Karma ve yağlı ciltler için üretilmiş tonikler cildin sebum üretimini dengelemeye yardımcı olur. Bunu yaparken her şeyden önce içindeki maddelerin nemlendirici etkisini gösterir. Karma cilt, kuru ve yağlı cilt ile karakterizedir. Karma ciltlerde yüzün T bölgesi olarak bilinen kısmında yağlı bir parlaklık sorunu vardır. Bu bölge için özel olarak yapılmış birçok tonik vardır. Ancak bu tonik kuru bölgelere de uygulanabilir. Cilt temizliğinin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan tonik için https://www.kozmela.com/tonik adresini ziyaret edebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı