Trendyol’da Dükkan Açmak ve Satış Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler 
Gündem 71 Editörü • 24 Ekim 2023 22:44
Trendyol’da Dükkan Açmak ve Satış Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler 

E-ticaret sektörünün en önemli ve en büyük pazar yerlerinden biri olan Trendyol’da dükkan hesabı açmak ciddi bir adımdır. Bazen bu durum geleneksel ticaretle ilgilenen dükkanların işini e-ticarete taşıması bazen de halihazırda e-ticaret sitesi olan kişilerin iş kolunu arttırmak şeklinde ilerlemektedir. Bu içeriğimizde daha çok Trendyol üzerinden satış yapmaya başlamak isteyen girişimcilere yardımcı olacak Trendyol’da dükkan açıp satış yapmak isteyen kişilerin bilmesi gerekenleri detayları ile açıklayacağız. 

Trendyol Mağaza Nedir?

Trendyol mağaza ya da Trendyol dükkan; limited, şahıs ya da anonim şirketi statüsünde olan kişilerin Trendyol platformu üzerinde hesap açıp satıcı başvurusunda bulunması sonucu açtıkları hesapları ifade eder. Örnek olarak çok bilinen bir X markası Trendyol üzerinden satış yapmak istediğinde firma temel bilgileri ile kayıt oluşturup burada bir dükkan oluşturabilir. 

Bu durum Trendyol’un halihazırda ciddi anlamda sahip olduğu müşteri kitlesine ürün ulaştırma, hizmet sağlama gibi avantajlar sunmaktadır. Kargo anlaşmalarının uygun fiyatlı olması, müşterilere sundukları canlı destek, soru sorma gibi kolaylıklar sağlaması, ürünlerin değerlendirilerek daha üstlere çıkarılmasını sağlaması, yapılan kampanyalardan potansiyel alıcıları haberdar etmesi ve daha birçok avantaj nedeniyle satıcıların Trendyol’da dükkan açmaları oldukça faydalı sonuçlar elde etmeyi sağlar. 

Trendyol’da Nasıl Dükkan Açılır?

Öncelikle Trendyol’da dükkan açmak için gerekli olanlar;

  • Şirket türü
  • Şirket ticaret unvanı
  • İsim Soy isim bilgileri
  • E-mail
  • Vergi kimlik no ve Ticari sicil no
  • Cep telefonu numarası
  • Başka dijital pazaryerlerinde önceden açılmış hesap linki ya da şirkete ait e-ticaret sitesinin linki şeklindedir. 

Bu bilgiler ile kolayca iş yeri hesabınızı açma adımlarını Trendyol sitesi üzerinden ilerletebilirsiniz.

Trendyol’da Nasıl Satış Yapılır?

Satıcı hesabınızı açıp Trendyol tarafından onay aldıktan sonra profiliniz için istenilen tüm bilgileri vermelisiniz. Ardından son aşamada ürünlerinizi profilinize eklemeye başlayabilirsiniz. 

Ürünleriniz için anahtar kelimeler içeren, hedef kitlenize uygun açıklamalar girmelisiniz. Bu açıklamalar ürünü arama motorlarında aratan kişilerin karşısına ürününüzün çıkması konusunda yararlı olacaktır. 

Mağaza açılışı, ürünleri için SEO çalışmaları vb. herhangi bir adımda profesyonel destek alarak Trendyol satışlarınızı güçlendirmek için Onreon’la birlikte çalışabilirsiniz. 

Trendyol pazaryeri entegrasyonu için hizmetimizden  yararlanabilirsiniz.