Tuner Alp Tekin; 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı
Gündem 71 Editörü • 18 Mayıs 2020 19:45
Tuner Alp Tekin; 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kırıkkale İl Başkanı Tuner Alp Tekin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

BAYRAMINIZI KUTLUYORUM

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile basın bildirisi yayınlayan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kırıkkale İl Başkanı Tuner Alp Tekin “19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun´a çıkarak milli mücadelenin ateşini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü saygı ile anarken, ona bu yolculukta eşlik eden 9 Eylül 1922 tarihine kadar cephede omuz omza savaş veren Kahraman Silah arkadaşlarına minnetle anıyorum. Anadolu´yu düşman işgalinden kurtaran, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarak bizlere bu eşsiz mirası bırakan Kahraman ecdadımızın, kahraman torunları olan Türk Gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

NE KADAR ANSAK AZDIR

Açıklamalarının devamında Tekin “Ülkü Ocakları bir fikir hareketidir. Ülkü Ocakları bir kültür hareketidir. Ülkü Ocakları bir eğitim hareketidir. Ülkü Ocakları bir tarih hareketidir. Ülkü Ocakları her şeyden evvel bir Gençlik hareketidir. Türk Gençliği Ülkü Ocaklarından aldığı eğitim ile kültür ile fikir ile gençliğinin sinerjisini birleştirip Ecdadın bize miras bıraktığı bu eşsiz vatanı, eşsiz devleti daha ileri taşımak ile görevlidir. Ecdadımıza ne kadar minnet etsek, ecdadımıza ne kadar dua etsek bize bıraktıkları bu eşsiz mirasın karşılığını veremeyiz. Ecdadımızı hangi sözlerle anmaya kalksak yaptıklarının karşısında bizim ağzımızdan çıkan sözler eksik kalacaktır. Bu Kahraman Ecdadın, Kahraman Torunları olarak onlara yakışır ve yakaşır bir şekilde evvela kendimizi sonra da çevremizi geliştirmeye devam etmekle mükellefiz” dedi.

ÜLKÜLERİN İZİNDE MÜCADELE

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Tekin “Milli Mücadelenin başlangıcı kabul edilen 19 Mayıs´ı gençlere armağan eden atalarımızdan aldığımız ışıkla, bir Türk Genci olarak bu günle övünmekle kalmayıp bu günün neden bizlere armağan edildiğini anlamamız gerekmektedir. Ülkü Ocakları Kırıkkale İl Başkanı olarak bütün gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını tekrar kutluyor, atalarının izinde, ecdadının ruhuyla hareket ederek, bizlere sunulmuş olan ülkülerin izinde yılmadan mücadele etmeye davet ediyorum.” İfadelerini kullanarak sözlerine son verdi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!