Tuner Alp Tekin 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü Kutladı
Gündem 71 Editörü • 2 Mayıs 2021 23:03
Tuner Alp Tekin 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü Kutladı

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü nedeniyle basın açıklaması yayınladı.

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutladı. Yazılı basın bildirisi yayınlayan Tekin, kutlama mesajında “3 Mayıs Milliyetçiler Günü, 3 Mayıs 1944 tarihinde Türk Milletinin direncinin bayraklaştığı, büyük bir dirilişin adıdır. Kutlu bir dirilişin ahlakı, muhteşem bir mücadele ufkunun anısı olarak hatıralarımızda sonsuza dek yer alacaktır. Türk Milliyetçileri, Türklüğü savunmanın ve Türklüğü yaşamanın bedelini, devrin en kanlı işkencelerine ve tabutluklarına maruz kalarak, her türlü çileye, sıkıntıya ve acıya karşı direnerek ödemişlerdir. Türk ve Türkiye düşmanları, görüş, fikir ve yabancı ideolojileri karşı demokratik ve anayasal itirazlarını, meşru savunmalarını, sivil tepkilerini cesurca gösteren dönemin Türkçüleri ve Türk Milliyetçilerinin aziz hatıraları her türlü övgüyü ve takdiri hak etmektedir.” İfadelerini kullandı.

Tekin açıklamalarının devamında “Ülkü Ocakları, 3 Mayıs 1944 Günü her türlü zulme direnen ve adlarını Türk Tarihine altın harflerle yazan kahramanlarını hiçbir zaman unutmamakta ve onların aziz hatıralarına karşı daima saygı duymaktadır. Aradan geçen zaman diliminde Türklük, Türkçülük ve Milliyetçilik defalarca kez saldırılara maruz kalsa 3 Mayıs Kahramanlarından ilham alan Ülkücüler, aynı destanı defalarca kez yazmış ve daima dava büyüklerinin çizgisinde hareket etmişlerdir. Bu vesile ile başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, 3 Mayıs 1944 günü devrin bütün zulümlerine karşı davalarından vazgeçmeyen H. Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sancar ve Reha Oğuz Türkkan ile birlikte işkencelere maruz kalan bütün kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyor, Türk Milliyetçilik tarihine altın harflerle yazdıkları destan için bir Türk Milliyetçisi olarak teşekkür ediyorum.” Dedi.

Tekin açıklamalarının son kısmında ise “3 Mayıs Ruhunun, Türk Milletinin onurlu geleceğine ışık tutacağına inanıyor, Yüce Türk Milletinin ve Türk Milliyetçilerinin mücadele tarihine yazdıkları bu destanı, 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü kutluyor, bu uğurda can veren Kahraman Şehitlerimizi Rahmet ve Minnet ile anıyorum.” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!