Tuner Alp Tekin 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Nedeniyle Basın Bildirisi Yayımladı
Gündem 71 Editörü • 2 Mayıs 2020 20:51
Tuner Alp Tekin 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Nedeniyle Basın Bildirisi Yayımladı

Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Tuner Alp Tekin, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı nedeni ile basın bildirisi yayınladı.

YARGILANAN KİŞİLER DEĞİL TÜRKÇÜLÜKTÜ

Ülkü Ocakları Kırıkkale İl Başkanı Tuner Alp Tekin basın bildirisinde “7 Eylül 1944 yılında Milli Şefin (!) Türkiye´sinde Irkçılık ve Turancılık davası açıldı. Davada Türkçülük, ırkçılık olarak görülüyor, milli ülkümüz Turancılık ise suç kabul ediliyordu. Davanın sanık sandalyelerinde ise büyük Türkçü Düşünür Hüseyin Nihal Atsız, Başbuğ Alparslan Türkeş gibi Türkçü, Milliyetçi kişiler oturuyordu. Büyük Türk Hüseyin Nihal Atsız´ın Orhun Dergisinde Başbakana yazdığı mektupta “Biz Türk´üz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız” sözleri nedeni ile açılan davada yargılanan kişiler değil, Türkçü Düşüncenin, Turancılığın ta kendisiydi.” Dedi.

TÜRKÇÜLER GERİ ADIM ATMAMIŞTIR

Tekin açıklamalarının devamında “3 Mayıs 1944 gününde yapılan duruşmaya büyük bir Türkçü topluluk, yargılanan büyüklerimize destek olmak amacı ile duruşmaya katılmak için gelmiş, ancak kalabalık mahkeme salonuna sığmadığı için duruşmaya alınmamıştır. Bunun üzerine Ulus Meydanına doğru yürüyüşe geçen Milliyetçi, Turancı ve Türkçü gençler, polis tarafından türlü şiddete maruz kalmasına karşın halkı oldukları davadan geri adım atmamışlardır. Bu kalabalığa Ankara sokaklarında milletimiz, destek vermiş ve kimi zaman alkışlayarak, kimi zaman sloganlarına eşlik ederek bu gençlerin tarafında yer almışlardır.” Dedi.

KIYAMETE KADAR KUTLANACAK

Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin “İsmet İnönü iktidarında türlü baskılara karşı ilk başkaldırış, düşüncelerin hapsedilmesine karşı ilk direniş 3 Mayıs 1944 gününde yapılmıştır. Eylemlere katılan herkes diktatör İnönü´nün emri ile sokaklarda şiddete maruz kalsa da, eylemlerinden vazgeçmemiş ve Türkçü düşünceyi savunmuşlardır. Olaylardan sonra 165 Türk genci olaylara katıldıklarından ötürü gözaltına alınmış türlü işkencelere maruz kalmışlar ve büyük Türk düşünürü Hüseyin Nihal Atsız tutuklanmıştır. O dönem subay olan ve yargılanan Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Türk Gençlerini savunmuş ve takdir etmiştir. O günden bu güne kadar 3 Mayıs Türkçülük bayramı kutlanmaktadır ve kıyamete kadar da kutlanacaktır.” İfadelerini kullandı.

TÜRKÇÜ BAYRAMINI KUTLUYORUM

3 Mayıs Türkçü Bayramını kutlayan Tekin “3 Mayıs 1944´ün üzerinden 76 sene geçmesine rağmen Türk sözcüğünü duyunca tüyleri diken diken olan ve Türküm kelimesinden rahatsızlık duyan birçok kişi bulunmaktadır. Gurur duyduğumuz Türklüğümüzü savunmaya ve kızıl elmamız olan Turan´a olan inancımız eksilmeden hatta çığ gibi büyüyerek devam etmektedir. 76 yıl sonrasında dahi her hal ve durumda “Biz Türk´üz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız” demeye devam ediyoruz ve son nefesimize kadar, ne olursa olsun bunu demeye devam edeceğiz. Rahmet-i Rahman´a kavuşan Türkçülüğün yılmaz savunucuları Başbuğumuz Alparslan Türkeş´i ve Hüseyin Nihal Atsız´ı saygı ile anıyor, tüm Türklerin, Türkçülerin, Turana inanan yüreklerin 3 Mayıs Türkçü Bayramını kutluyorum. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!