Tuner Alp Tekin Kırıkkale Üniversitesi’nde Meydana Gelen Taciz ve Mobing Skandalı Hakkında Açıklama Yaptı
Gündem 71 Editörü • 12 Ocak 2022 13:52
Tuner Alp Tekin Kırıkkale Üniversitesi’nde Meydana Gelen Taciz ve Mobing Skandalı Hakkında Açıklama Yaptı

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin, Kırıkkale Üniversitesi’nde görevli bir profesörün karıştığı taciz ve mobing skandalı hakkında açıklama yaptı.

Tuner Alp Tekin açıklamasında, Yiğitler diyarı Kırıkkale’nin Üniversitesi sapık zihniyetlerin çöplüğü olmayacak dedi.

İBRETLE İZLİYOR, ŞİDDETLE KINIYORUZ

Kırıkkale Üniversitesi İİBF Fakültesinde görevli Prof. Dr. H.Ö.’ye ait olduğu iddia edilen sosyal medya mesajlaşmalarına tepki çığ gibi büyüyor. Öğrencilerine açık bir şekilde mobing ve tacizde bulunduğu görülen mesajların ekran görüntüleri, öğrenciler tarafından sosyal medyada paylaşılmış, tacize boyun eğmeyeceğiz diyerek, skandal olayı Türkiye’nin gündemine düşürmüştü. Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü Prof. Dr. H. Ö. Hakkında soruşturma açarken, Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin tacizci olduğu iddia edilen Prof. Dr. H.Ö.’yü çok sert sözlerle eleştirdi. Tekin açıklamalarında Kırıkkale Üniversitesinde yaşanan olayları ibretle izliyor ve şiddetle kınıyoruz derken, Üniversite yönetiminin gereğini yapacağına inandığını ifade etti.

TAKİP EDİYORUZ

Yaptığı basın açıklamasında Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin “Üniversitemizde öğrenci arkadaşlarımız tacizci sapığın mesajlarını bizlere ulaştırdı. Torunu yaşında ki kız öğrencilerine bir baba şevkatiyle yaklaşması gereken bir sözde eğitimcinin çocuklarımıza, bacılarıma taciz ettiğini büyük bir utanç ile gördük. Kırıkkale Üniversitesi gibi başarılı bir Üniversite’de, Kırıkkale gibi yiğit bir şehirde bu tür davranışlarda bulunan bu sapığın aklının başında olmadığı ortadadır. Sayın Milletvekilimiz Halil Öztürk Beyefendide olayı yakından takip etmekte olup, gerek Üniversite Yönetimi ile gerekse adli mercilerle iletişim halindedir. Üniversite yönetimi soruşturma açmış olup, gereğini yapacağına inancımız tamdır. Kırıkkale Üniversitesi bu tür sapık zihniyetlerin çöplüğü olmayacak, aksine bu tür sapıkların barınamayacağı bir eğitim kurumu olarak kalacaktır” dedi.

SOKAKLARI DAR EDECEĞİZ

Tekin açıklamalarının devamında, “Bu çocukları özellikle kız evlatlarımız okusunlar diye aileleri tarafından şehrimize gönderiliyor. Onların huzuru, refahı, güvenliği yalnızca üniversitenin değil bütün bir şehrin sorumluluğundadır. Ülkü Ocakları olarak her sorumluluğumuzu benimsediğimiz gibi bu sorumluluğu da sonuna kadar sahiplenip, öğrenci kardeşlerimizin huzuru, refahı ve güvenliği için daima sahada yer alıyoruz. Özellikle üniversite bölgesinde uyuşturucuya geçit vermemek için gece gündüz çalıştığımız gibi bilinsin ki tacizcilere, mobingçilere, sapıklara da bu şehrin sokaklarını dar edeceğiz. Kırıkkale sokaklarında beyinleri zehirlenmiş, nefislerine akılları teslim olmuş sapık şerefsizlerin işi yoktur. Ülkü Ocakları olarak bu zatı müptezeli, beyni kirlenmiş mahlukatı Kırıkkale sokaklarında başı dik, alnı açık gezdirmeyeceğimizi bütün kamuoyuna arz ederiz.” ifadelerini kullandı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!