Tuner Alp Tekin’den 23 Nisan Mesajı
Gündem 71 Editörü • 22 Nisan 2021 17:20
Tuner Alp Tekin’den 23 Nisan Mesajı

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında basın açıklaması yayınladı.

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin TBMM’nin 101. Kuruluş yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı. 

Tekin açıklamasında “Bundan 101 yıl önce memleketin her bir köşe bil fiiil işgal altında iken, düşman postalları aziz vatanın kutsal topraklarını çiğnerken Milli Mücadele’den geri kalmayan Kahraman Atalarımız tarafından kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 101. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarımızın o gün ki şartlar altında Türk Milletinin sinesine sığınmalarının eseri olan TBMM, aradan geçen 101 yıl sonunda halen aynı kudreti ile durmakta ve milli demokrasimizin sembolü olarak milletine hizmet etmektedir. Bu vesile ile tekrar TBMM Kurucularımıza Allah’tan Rahmet diliyor aziz hatırlarını saygı ile selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Tekin açıklamasının devamında “23 Nisan 1920’de yüce meclisimiz kurulmuş ilk asli görevini Anadolu’yu düşman işgalinden kurtarmak olarak ifa etmiştir. Devamında Cumhuriyetin temelleri atılmış ve Aziz Vatanımızda Kutsal Devletimiz kurulmuştur. Cumhuriyetimizin bütün değerlerine olduğu gibi kurucu değeri olan TBMM’ye de her bir Türk Evladı vatan ve devlet borçludur. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Meclisin kurulmasını çocuklarımıza armağan ederek, bu yüce meclisin çocuklarımızın geleceği olduğunun altını çizmiştir. Evlatlarımız bu günü doyasıya kutlamalı ve değerleri daha küçük yaşta öğrenmelidirler. Her Türk Evladının gözlerinden öpüyor, kutsal günlerini kutluyor, doyasıya kutlayacakları pandemisiz nice 23 Nisanlar diliyorum.” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!